mahihaber Müftü Beye Soruyoruz. Bu Ülkenin Fakiri Yok mu ? - Mahihaber
HADİSLERDEN

Müftü Beye Soruyoruz. Bu Ülkenin Fakiri Yok mu ?

Bu memlekette sadece Suriyeliye yardım edilir. Suriyeli mültecilere yapılan yardımların medyatik olması yüzünden yerli muhtaçları görmezden gelir olduk.

Suriye'den gelen mültecilerin içlerinde gerçekten yardıma ihtiyacı olduğu gibi, gelir gelmez işyeri açıp şirket kuranların da sayısı giderek artarken, devlet ve STK'lar "Suriyeli olsun çamurdan olsun" tarzı yardımları ayırt etmeksizin tüm Suriyeliler için yapmaya devam ediyor.

Hemen her gün bir ilde ya müftülükler, ya Diyanet Vakfı ya da sivil toplum kuruluşları buldukları her Suriyeliye yardım götürüp medyadan da bunları paylaşmadan edemiyor.

Muhtaç durumda olan Suriyeliyi tespit etmeden her önüne gelen Suriyelilere yardım edilmesi yüzünden ve kurum, kuruluşların ellerindeki imkanları bu yönde harcayıp, kameralar önünde de reklamlarını yapması yüzünden bu ülkenin gerçek muhtaçları da mağdur kalmakta, kimsenin gözü bu vatanın evlatlarını görmemektedir.

İşte bir Suriyeli yardımı daha Niğde'den..Niğde Müftülüğü, Türkiye Diyanet Vakfı şubesi aracılığıyla 26 Suriyeli ailenin evine soba kurduklarını söyledi.

Suriyeli ailelerin kendilerine yaptığı müracaatlar sonrasında 26 aileye soba hediye edildiğini belirten Müftü Gürpınar, yaptığı açıklamasında şunları söyledi: ‘‘İlimizde muhacir olan kardeşlerimiz zaman zaman Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaat ederek oradan ilaç kömür yiyecek içecek gibi ihtiyaçlarını istiyorlar. Sosyal yardımlaşmada kendilerine destek oluyor. Bizden de Türkiye Diyanet vakfı olarak talepte bulundular. Sobası olmayan kardeşlerimiz vardı. Bu aileleri tek tek Diyanet Vakfı yöneticileri olarak ziyaret ettik gerçekten evlerinde sobalarının olmadığını üşüdüklerini gördük. Vakıf tarafından verilen kömürlerin olmasına rağmen sobaları olmadığı için yakamadıklarını gördük. Kömür yakan sobaları olmadığı için kullanamadıklarını gördük. Bizler Türkiye Diyanet vakfı olarak 26 tane Suriyeli aileye fırınlı sobayı borularıyla beraber alıp evlerine teslim ettik. Bu kardeşlerimize yardımcı olmanın dini açıdan büyük bir sevabı olduğunu düşünüyorum. Çünkü onlar muhacirler öz vatanlarını terk edip ülkemize sığındılar. Bizlerde onlara bu sebeple yardımcı olduk. Bu konuda bize destek olan hayırsever Niğdeli kardeşlerimize teşekkür ediyorum’’

Şimdi Müftü beye soruyoruz..

Niğde'de hiç Türk vatandaşı yardıma muhtaç değil mi ?. Müftülüğe müracaat ederek el açmayı bilen Suriyeli var da dilenmekten, istemekten haya eden kendi vatandaşın nerede..Bu milletin evlatlarında da yardım edeceğiz gün gelir mi dersiniz...
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder