mahihaber Müftü Bile Bu İmama Tepki Gösterdi. - Mahihaber
HADİSLERDEN

Müftü Bile Bu İmama Tepki Gösterdi.
Peygamber temsilcisi, mihrap gönüllüsü denilen imamların zaman zaman hoş olmayan söylemleri toplumda hoş karşılanmıyor. 

Bunlardan biri de Türkiye Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman'ın son konuşması ile gündeme düştü. 

"Ölüleriniz arkasından konuşmayın" diye kürsülerden ulvi bir mesajı her defasında cemaatine aktaran imamların, dünyalık bir makamın hevesi içerisinde ölmüş bir devlet büyüğünü aşağılayacak ifadeler konuşması tepki çekti.

Sözcü'nün haberine göre Yenice Merkez Yeşil Cami'de 18 Aralık günü yapılan toplantıya imam olan Türkiye Diyanet Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman misafir olarak katıldı. Siyasi mesajlar veren Yaman AKP'yi överken eski Başbakan Bülent Ecevit için ağır bir hakarette bulundu. Mehmet Yaman konuşmasında, “Geçmiş hükümetlerin bize ne verdiği ortada, bu hükümetten istediğimizi alıyoruz. Geçmişte bu yakınlığı göremiyorduk. Kendine mukayyet olamayan başbakanlardan, altı bezlenen, altını ıslatan Başbakan'dan bu millete ne fayda gelir” dedi.

‘ASANSÖRSÜZ ÜST KATA ÇIKAMAYAN…'


Bu sözler tepki çekerken SÖZCÜ'ye konuşan Yaman yine şu şaşırtan açıklamayı yaptı: “O toplantıda geçmiş dönemlerde yaşadığımız sıkıntılardan söz ettim. Ecevit'in sağlık problemleri vardı, bunu herkes biliyor. Asansör olmadan bir üst kata çıkamayan bir başbakan vardı. Sağlık problemi olan Ecevit'e hükümet kurdurdular dedim.” Yaman, Ecevit için “Altını ıslatan başbakan” sözünü söyleyip söylemediği konusunda ise “Söylediğimi hatırlamıyorum, ama söylediysem de özür dilemesini bilirim” dedi.

MÜFTÜDEN DE TEPKİ... "DENSİZLİK YAPTI”

Müftü Mehmet Bayam ise Ecevit'e hakaret eden sendikacı için, “Kendisini biz misafir ettik. Sendikal faaliyetler hakkında bilgi beyan etmesi için söz hakkı verdik. Ama bu arkadaşımız sendika işlerini aştı. Bizi zora soktu. Böyle konuşacağını bilseydim elbette söz hakkı vermezdim. Densizlik yaptı. Siyasi görüşümüz ne olursa olsun, bizler devlet memuruyuz ve bu ülkenin devlet adamlarına laf söylemeyi hoş görmeyiz. Dinimiz, ölülerin arkasından konuşmayı men eder” açıklamasını yaptı.

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder