mahihaber Müftü Dedenin Elinden Pasta Yediler - Mahihaber
HADİSLERDEN

Müftü Dedenin Elinden Pasta Yediler


Tekirdağ Süleymanpaşa İlçe Müftülüğü'nde öğrenim gören 4-6 yaş Kuran Kursu öğrencileri arasından Kur'anı Kerim'e geçenlere tören düzenlendi.

Süleymanpaşa İlçe Müftülüğünde bulunan 4-6 yaş Kuran Kursu öğrencileri Kuran öğrenmenin ilk aşaması olan elif ba derslerini bitirmenin sevincini yaşadılar.

Kur'an öğrenmek için hevesle, heyecanla çalışan ve derslere düzenli olarak katılan  4 -6  yaş Kur'an Kursu öğrencileri için Kur'an-ı Kerim'e geçiş töreni düzenlendi. İlçe müftüsü Ayhan Okur'un bizzat katıldığı programde neşeli dakikalar yaşandı.

Müftü Okur, Kur'an'a geçen çocuklara eliyle pasta yedirerek her birini ayrı ayrı tebrik etti.

İlçe Müftüsü Ayhan Okur, "Tekirdağ Süleymanpaşa ilçesi Müftülüğüne bağlı 9 Kur’an Kursumuzda 11 hocamızla yaklaşık 200 civarında öğrenciyle 04-06 yaş kurslarda eğitime devam ediyoruz " dedi.

Velilerin ilgisinden memnun olduğunu söyleyen İlçe Müftüsü Ayhan Okur ” Bu kurslara gelen öğrencilerimize Milli Eğitim müfredatına benzer eğitimin yanında Kur’an-Kerim ve değerler eğitimi alıyorlar. Allah’ın izniyle hayırseverlerin yardımlarıyla bu kurslarda geleceğin hafızlarını yetiştireceğiz. Önümüzdeki seneye hedefimiz her mahalleye 04-06 yaş kursu açmak ve öğrenci sayısını 500’e çıkarmaktır. Bu kurslarımız için maddi yardımlarınızı TDV Süleymanpaşa Şubesine, dualarınızı da emeği geçenlere bekliyoruz” dedi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder