Sabah Namazında Belediye Başkanından :ÇorbaElazığ'da "Sabah Namazı Buluşmaları" bugün İzzetpaşa Camisinde gerçekleşti. Cami çıkışı, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz 2015 yılından itibaren faaliyetle olan ikram çeşmesinden vatandaşlara çorba ikram etti.

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), Elazığ Şubesi tarafından her hafta farklı camilerde düzenlenen 'Sabah Namazı Buluşmaları' bugün İzzetpaşa Camiinde gerçekleşti. Programlara sürekli olarak katılan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve dernek üyeleri ilk olarak camiye gelerek sabah namazını kıldı. Başkan Yanılmaz, cami cemaati ve KADEM üyeleri ile 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda bulunan ikram çeşmesine giderek çorba içti.
Her Cuma farklı yerlerde organizasyon olduğunu belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Sabah namazını farklı camilerde kılarak oradaki cemaatle bir araya geliyoruz. Bugünkü sabah namazı buluşmasını da İzzetpaşa Camisinde yaptık. Sabah namazını kıldıktan sonra 15 Temmuz Demokrasi Meydanında vatandaşlarla bir araya geldik. Hem sohbet ediyoruz hem değerlendirme yapıyoruz. Aynı zamanda çalışmalarda eksik varsa bire bir kendilerinden duyuyoruz" dedi.

"İkram çeşmesinden sıcak çorba"
2105 yılından itibaren 15 Temmuz Meydanında yapmış oldukları ikram çeşmesinde vatandaşlarla bir araya geldiklerini aktaran Başkan Yanılmaz, "Her gün sabah namazına müteakip ikram çeşmesinden çorbamız akıyor. Özellikle sabah erkenden işe giden vatandaşlar ve öğrencilerimiz, namazını kıldıktan sonra geliyorlar, ikram çeşmesinden çorbalarını içiyorlar. Aynı çeşmemiz ramazan aylarında da iftardan sonra soğuk şerbet akarak yine hizmet ediyor. Hizmet etmeye de devam edecek. Bugün KADEM ekibi ile birlikte geldik. Elazığ'da ve ülke genelinde kadınlarla ilgili çok güzel hizmetler yapan bir derneğimiz" diye konuştu.

haberler
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder