Haberi Paylaşabilirsiniz

Sakarya'da Sabah Namazına Gidenler DikkatSakarya'da saban namazları 15 dakika önce kılınacak

Yerel bir haber sitesine şikayet olarak yazılan bir okur mektubunun ardından Sakarya il Müftülüğü il genelinde sabah namaz vakitlerinin eda edilme vaktini değiştirdi.

Netgasta adlı haber sitesinin haberine göre, bir okurdan gelen şikayet üzerine, Sakarya İl Müftülüğü, Sakarya’da merkezi camilerde 26.12.2017 tarihinden itibaren sabah namazıyla namaz kılma vakitlerini geriye çekti

Sakarya İl Müftülüğü’nde müftü vekili ve müftü yardımcılarının yapmış oldukları toplantı sonrası alınan kararın tüm camilerde bulunan din görevlilerine tebliğ edildiği, uygulamaya ise 26 Aralık 2017 Salı sabah namazı ile başlanacağı ifade edildi.

Sakarya İl Müftü Vekili Yunus Acar açıklamasında; “İki yıldan bu yana saatler geri alınmıyor. Haliyle bu da sabah namazı vakitlerinin geç saate denk gelerek kılınmasına neden oluyor. Bu konuda bazı cemaatlerin şikayeti olduğu tarafımıza bildirilmişti.

“Konuyu bu sabah müftü yardımcısı arkadaşlarım ile enine boyuna değerlendirdik. Aldığımız karar gereği, il merkezi ve ilçe merkezinde bulunan işçi-memur yoğunluğu olan yerlerdeki camilerimizde bugüne kadar cemaatle kılınan namaz saati 07.40’ iken, işe geç kalınmasının önüne geçilmesi nedeni ile bu saati 15 dakika geri çekmek suretiyle, 07.25 olarak düzenledik. Konuyla ilgili olarak din görevlisi arkadaşlarımıza bu konuda gerekli talimatı verdik. Saatlerin durumuna göre, bundan böyle sabah namazı vakitleri 15 dakika erken kılınacaktır” dedi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz