HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Simav’a Otel Konforunda Kız Kur’an Kursu


Kütahya‘nın Simav ilçesinde, T.Diyanet Vakfı Simav Şube Başkanı, İlçe Müftüsü Şükrü İKİZ’in gayretleri ve Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla 1 milyon TL’ye yaptırılan Kız Kur’an Kursu’nda, öğrencilere 4 yıldızlı otel konforunda hizmet veriliyor.

İki yıldır öğrenci kabul eden 50 kapasiteli yatılı Kız Kur’an Kursu’nda şimdilik 25 öğrenci hafızlık eğitimi görüyor.

Eğitimde teknolojinin bütün imkanlarının kullanıldığını ifade eden Simav Müftüsü Şükrü İkiz, “Hayırseverlerin katkılarıyla 2 yıl önce 1 milyon TL’ye yaptırılan 5 katlı, asansörlü binamızda öğrencilerimize 4 yıldızlı otel konforunda hizmet sunuluyor. Öğrencilerimiz burada bir yandan hafızlık eğitimi alırken, bir yandan da hayata hazırlanıyor. Boş vakitlerinde her türlü sosyal faaliyette bulunuyorlar” dedi.

İlk hafızların yıl sonunda mezun olmalarının planlandığını dile getiren Müftü İkiz, “Kursumuzda hafızlık eğitimi alan öğrencilerimizin bütün ihtiyaçları hayırsever vatandaşlar tarafından karşılanıyor. Bu hususta Kız Kur’an Kursu Yaptırma ve Yaşatma Derneği’miz başta olmak üzere kursa desteğini esirgemeyen Simavhalkına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Halen 25 öğrencinin yararlandığı 50 kapasiteli kurstan talep olması halinde 25 öğrencinin daha istifade edebileceğini anlatan Müftü İkiz, “Burada öğrencilerimize 4 yıldızlı otel konforunda hizmet sunuluyor. Jeotermal enerji ile ısıtılan binamızda öğrencilerimize hafızlığın haricinde diğer dersler de veriliyor” dedi.

Öğrencilerden Süniye Özbakır, “Kur’an-ı Kerim öğrenmek maksadıyla geldiğim yatılı kurstan çok memnunum. Bütün akranlarımın buraya gelmesini tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

Aye Akça isimli öğrenci, “Simav Yatılı Kız Kur’an Kursu’nun bu kadar mükemmel bir yer olduğunu bilseydim daha evvel gelirdim. Hem hafızlık eğitimi alıyor hem de her türlü sosyal imkandan yararlanıyoruz. Burası gerçekten çok harika bir yer” dedi.

Kursta revir ile öğrencilerin velilerinin barınabilmesi için bir de misafirhane bulunuyor. Günde üç öğün yemek verilen kursta, öğrenciler boş zamanlarını yurdun bahçesinde oyun oynayıp dinlenerek geçiriyor. – KÜTAHYA
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz