Haberi Paylaşabilirsiniz

Üç Dükkanını Kuran Kursuna BağışladıBatman Gültepe Mahallesi’nde yaşayan hayırsever Orhan Alpnar, mülkiyeti kendisine ait olan 3 dükkanı, Kur’an kursuna çevrilmesi için Diyanet Vakfı’na vakfetti.

Hayırsever vatandaşa, Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü Mustafa Tutkun'un imzaladığı teşekkür belgesini İl Müftüsü Turgut Erhan verdi. Sadaka-i cariyyenin bu davranış olduğunu ifade eden Müftü Turgut Erhan, "Vakıflar, birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygusunun tezahürüdür. İnsanoğlu öldüğü zaman bütün amellerinin sevabı da sona erer. Şu üç şey bundan müstesnadır, sadaka-i cariye (sevabı devam eden sadaka) faydalanılan ilim ve kendisine dua eden hayırlı evlat" dedi.

Güzel bir gelecek için insanların yetiştirildiği Kur'an kurslarının yapımına önem verilmesi gerektiği ifade eden Müftü Terhan, "Vakıf kurumlaşmış bir yardım anlayışını ifade eder.

Dinimize göre her şey fani, baki olan yalnızca Allah'tır. Bu sebeple Allah'ı seven, başta insan olmak üzere bütün yaratıkları sever. Bu anlayışla hareket eden kişi, 'İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olan, malın en hayırlısı Allah yolunda harcanan, Allah yolunda harcananın da en hayırlısı halkın en çok ihtiyaç duyduğu şeyi karşılayandır' düsturunu kendisine rehber edinir" diye konuştu.

Sabah

Kendisine ait dükkanları Kur'an kursuna çevrilmek üzere Diyanet Vakfı'na bağışlayan hayırsever Orhan Alpnar'a bu güzel ve anlamlı davranışı için teşekkür eden Müftü Erhan, "Bunun hayırsever vatandaşlarımıza örnek olmasını temenni ediyorum" ifadelerinde bulundu.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz