Üniversite Rektörü Sabah Buluşmasına Gençlerle Katıldı [video haber]İzmir'de gençler, "Gençler Sabah Namazında Buluşuyor" etkinliği kapsamında bir araya geldi.

İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğü ile sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle yapılan etkinlikte, gençler sabah namazı için Bornova'da bulunan Ali Rıza Güven Camisi'nde biraraya geldi.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, sabah namazının kılınmasının ardından dualar okundu.

Etkinlikte Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, gençlere ilmin önemini anlattı.

İzmir Müftüsü Ramazan Muslu da her ayın son pazar günü sabah namazında özellikle üniversite gençleriyle buluşmaya çalıştıklarını söyledi.

İzmir'de kurumlarla ortak düzenledikleri programa toplumun her kesiminin destek verdiğini belirten Muslu, "Birlik ve beraberlik açısından bu buluşma çok önemli. Aynı zamanda gençlerin camiyle buluşmasında da bir vesile olduğunu düşündüğümüz için mümkün mertebe bu faaliyetimizi çeşitli camilerimizde gerçekleştirmeye çalışıyoruz." dedi.

Muslu, bu program dışında metropol ilçelerde bulunan camilerde de her hafta sabah namazı buluşmalarının yapıldığını sözlerine ekledi.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder