Haberi Paylaşabilirsiniz

Ünyeliler Yeni Müftülük Binasına Kavuşuyor
Ünye’de uzun yıllar konuşulan Müftülük Hizmet Binası ihale edildi. Projesi tamamlayan ve ihale için tüm hazırlıkları yapılan Müftülük Binası 3 Milyon 230 Bin TL bedelle ihale edildi.

Ünye Müftülüğünün 21 Aralık 2017 Perşembe günü ihalesini yaptığı hizmet binası yapımı için 4 ayrı firma teklif verirken proje bedelini en yüksek tutan RSM inşaat 3 milyon 230 milyarla yüklenici firma olmaya hak kazandı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından Müftü Başsan ve RSM inşaat işletmecisi Rasim Çiçek arasında sözleşme imzalanarak, yüklenici firmanın en kısa sürede kazı çalışmalarına başlayacağı öğrenildi.

Ünye Müftülük Hizmet Binası, Liseler Mahallesi Saidağa Sokak üzerinde Garaj Camii karşısında yer alan kamyon garajına yapılacak. RSM İrtifa İnşaat Gıda San. Tic. Ltd. şirketinin yükleniciliğini üstlendiği Müftülük Hizmet Binası Alanı toplamda 898 metre kareden oluşurken, hizmet binasının alanı 490 metrekarede yer alacak. Proje kapsamında 15 araçlık kapalı otoparkın yanı sıra, konferans salonu, toplantı salonları ve Diyanet Vakfı yayınlarının satışa sunulacağı satış noktası da oluşturulacak.

Ünye Müftüsü Vedat Başsan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Müftülük hizmet binası sözleşmemizi imzaladık. Konuşulan bir mevzuydu ve Ünye’nin müftülük hizmet binasına acilen ihtiyacı vardı. Biz tabi burada emeği geçen belediyemize, belediye başkanımıza, belediye başkan yardımcılarımıza çok teşekkür ederiz. Onlar olmasaydı bu iş yürümeyecekti. Neticede projemizi bitirdik, ihalemizi de 21 Aralık’ta verdik. Yapımını RSM irtifa şirketi üstlendiler, firma olarak. Onlarla beraber sözleşmemizi 1,5 sene olarak yaptık, ama inanıyoruz ki proje 1 sene içerisinde bitirmiş olacağız.”

“Müftülük Hizmet Binamız Çok Amaçlı”

Müftü Başsan: “Çok amaçlı, sadece resmi bir bina değil burası, alt katı özellikle hanımefendilere ve kitap okuyucularına kitap kafe şeklinde, Türkiye Diyanet Vakfının ve başkanlığın eserlerini de satacağı yerler var. Üstü konferans salonu, yetişkinlere yine kurs alanı ve toplantı salonlarımızda olacak. Müftülük hizmet binamız çok amaçlı olup sadece resmi bir bina değil. Ünye’ye güzel bir hizmet sunacağına inanıyoruz, Ünye’ye hayırlı olsun, imkânı olan Ünyeli kardeşlerimizin desteklerini bekliyoruz. Şimdiden hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

unyetv


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz