Haberi Paylaşabilirsiniz

Uygurlar tarafından yapılan cami hızla ilerliyor


Kırşehir'in önde gelen yatırımcı İşadamlarından Adnan ve Bekir Uygur tarafından Organize Sanayi Bölgesine yaptırılan Hasan-Sariye Uygur Camii'nde çalışmalar hızla devam ediyor.


Kırşehir Organize Sanayi Bölgesinde cami bulunmaması nedeniyle kolları sıvayan İşadamı Adnan ve Bekir Uygur kardeşler, OSB içerisinde bulunan araziye Hasan-Sariye Uygur Cami'sinin temelini attı.

 04 Nisan 2017 tarihinde Vali Necati Şentürk, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Milletvekili Mikail Arslan ve Salih Çetinkaya, OSB Derneği Başkanı Mustafa Avkapan ve il müdürleri ile çok sayıda İşadamının katılımı ile temeli atılan caminin kaba inşaatı tamamlanırken; çift minareli caminin projesini de Abdullah Uygur'un oğulları İnşaat Mühendisi Kasım Uygur ile Mimar Hasan Uygur kardeşler çizdi. 

 Müteahhitliğini İnşaat Mühendisi Abdullah Erol'un üstlendiği Hasan-Sariye Uygur Cami'nde, kaba inşaat ile çift şerefeli minareler ortaya çıktı. 

2018 baharında caminin tamamlanıp ibadete açılacağını söyleyen İşadamı Adnan ve Bekir Uygur kardeşler, " Organize Sanayi Bölgemizin en büyük ihtiyaçlarından birisi olan cami inşaatımızı hızlı bir şekilde yapmaya başladık. Kaba inşaatımız bitti ve inşallah ince işçiliğine de sıcakların artması ile başlayacağız. Temennimiz kazasız, belasız baharla birlikte camimizin ince mimarisine başlayıp ibadete açmak. İnşallah güzel bir cami olacak " dedi.

Kırşehir Haber 24

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz