Header Ads

Yahudiler Türk Turistlere de Tahammül EdemediFilistin'i işgal ederek silahlı birlikler kuran Yahudilere ait İsrail Emniyet Müdürlüğü Kudüs'te bulunan Harem-üş Şerif bölgesinde Cuma günkü protestolardan dolayı üç Türkiye vatandaşının gözaltına alındığını duyurmuştu.

Emniyet, üç kişinin kısa sürede mahkemeye çıkarılmasının beklendiğini söyledi ancak konuyla ilgili daha fazla ayrıntıya girmedi.

Anadolu Ajansı (AA) da Mescid-i Aksa'nın Pamukçular Kapısı'nda bir grup Türkiye vatandaşıyla güvenlik güçleri arasında arbede yaşandığını ve iki kişinin gözaltına alındığını duyurmuştu.

Mescid-i Aksa'ya çıkan Pamukçular Çarşısı'nda İsrail polisi tarafından Harem-i Şerif'e girmeleri engellenen ve çıkan arbede sonucu gözaltına alınan 3 Türk, İsrail mahkemesince kefaletle serbest bırakıldı.


Sputnik'te yer alan habere göre, İsrail polisinin Türk vatandaşlarını durdurarak Türk bayrağı baskılı tişörtleri çıkarmalarını, aksi takdirde Mescid-i Aksa'ya giremeyeceklerini söylediği belirtilmişti.

Bunun üzerine tepki gösteren gruba, İsrail polisinin müdahale ettiği ve yaşanan arbedenin ardından üç Türk vatandaşının gözaltına alındığı kaydedildi.

Gözaltına alınan Türklerin, Mescid-i Aksa'yı ziyaret etmek için Belçika'dan geldikleri ve çifte vatandaşlık sahibi oldukları öğrenildi.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.