HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Aile Danışmanlarına Yönelik Eğitici Seminerler Başladı
Konya İl Müftülüğü tarafından KADEM, Meram Sosyal Hizmetler, aile danışmaları ve sosyal hizmet uzmanlarına yönelik ‘Eşlerin Görev ve Sorumlulukları’ eğitimi veriliyor

Konya İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu, Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığına bağlı Konya Aile Destek Merkezi (KADEM)’nin yaptığı başvuru doğrultusunda ilgili personele yönelik dini konularda planlanan seminerin ilki İl Müftülüğünde yapıldı.

Seminere KADEM personelin yanı sıra, Meram Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Eğitim ve Danışma Birimi, özel sektörde çalışan bazı aile danışmanları ile psikolog, sosyolog rehber danışman ve sosyal hizmet uzmanları da katıldı.

"Aile Okulu Projesi" kapsamında İslam’da aile ve aile ile ilgili dini konuların ele alındığı ilk seminerin açılış konuşmasını İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar yaptı.

“Ailenin Önemi" ve "Eşlerin Görev ve Sorumlulukları" konularında kısa bir konuşma yapan Akpınar katılımcılara ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Akpınar’ın konuşmasının ardından İl Müftü Yardımcısı Saliha Bilgiç planlanan seminerlerin amacı ve konuları hakkında katılımcılara bilgi verdi. 

Bilgiç’in konuşmasının ardından Selçuklu İlçe Müftülüğü Uzman Vaiz Aysel Sertçakar "İslam’da Aile Hayatı" konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Sunum sonrası katılımcıların konu ile ilgili soru ve görüşleri alındıktan sora seminer sona erdi.

Devam edecek seminerlerde "İslam’da cinsel yaşam, ailede mahremiyet, İslam’da kadın erkek ilişkisi ve İslam’da çocuk eğitimi" konuları ele alınacak.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz