Haberi Paylaşabilirsiniz

CHP'liler Cami Avlusunda Kapıştılar
CHP’nin eski il başkanlarından ve milletvekili adaylarından olan Cevdet Barış, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Gölcük kurucularından olan Nurettin Gür’ün cenazesinde partisinin Gölcük Belediye Meclis üyesi olan Ali Aktepe’ye cami avlusunda kafa atarak kavga ettiler. Kavganın cenaze avlusunun dışında da devam etmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri karakola götürerek ifadelerini aldı.

ALİ AKTEPE’YE KAFA ATTI, SALDIRDI

CHP’nin Gölcük Belediye Meclis üyesi olan Ali Aktepe yanında akrabası olan eski meclis üyesi Alaattin Serdar Türengül ile beraber cami avlusunda cenaze saatini beklerken avluya giren Cevdet Barış’a elini uzattı. Barış’ın elini uzatan Ali Aktepe’ye kafa atarak vurmaya başlaması üzerine vatandaşlar kavgayı ayırmaya çalıştı. Cami avlusu dışına çıkarlan Cevdet Barış’a bu kez Serdar Türengül’ün saldırması üzerine kavga daha da büyüdü. Olay yerine gelen polis ekiplerinin müdahalesi üzerine karakola götürülen şahısların ifadeleri alındı. Aktepe’nin kendisine kafa atan Cevdet Barış’tan şikayetçi olduğu öğrenildi.

Eski Kocaeli il başkanlarından Cevdet Barış’ın Gölcük Belediye Meclis üyesi Ali Aktepe’ye cami avlusunda kafa atmasına CHP il yönetim kurulu üyesi Asude Fırat Özkan’dan tepki geldi.

Şiddetle kınıyorum

31 Aralık Pazar günü Gölcük’te cami avlusunda CHP’nin belediye meclis üyesi olan Ali Aktepe’ye kafa atan eski il başkanı Cevdet Şahin’in bu davranışına sosyal medya hesabından tepki gösteren il yönetim kurulu üyesi Asude Fırat Özkan olayı ‘Şiddetle kınıyorum’ dedi.

Kendisine ait sosyal medya hesabından paylaşım yapan Özkan; ‘ Varto Dernekler Federasyon delegesi, Kocaeli Vartolular Derneğimizim genel sekreteri, Gölcük Belediye Meclis üyesi, işadamı Ali Aktepe bugün Gölcük Değirmendere Merkez Camiinde bir cenaze erkanında eski il başkanı Cevdet Barış tarafından cami avlusunda kendisine kafa atarak darp edilmiş, saldırıya uğramıştır. İl başkanlığı yapmış birisinin sebebi ne olursa oldun böyle bir davranışta bulunması hiç kabullenecek bir davranış değildir. Cevdet Barış’ın bu davranışından dolayı kendisini şiddetle kınıyorum. Meclis üyemiz Ali Aktepe’ye geçmiş olsun diliyorum’ diyerek tepkisini dile getirdi.

gunaydinkocaeli.com
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz