Diyanet İlleri Başkanı Müslümanları Fasıklara Karşı Uyardı
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, hanif din üzerine yaşayan Müslümanları sosyal medya üzerinden uyardı.

Erbaş, "Size bir fasık bir haber getirirse, o haberin doğruluğunu araştırın" şeklinde yaptığı paylaşımda Müslümanları dini emir ve yasakları kendi ahlak ve laikçi yobazlığın zihniyeti ile açıklamaya çalışanlara karşı uyanık olmaya çağırdı.

Rehberi Kuran-ı Kerim ve Peygamber efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa ( salli aleyhi ve sellem ) olan, ve hizmet verdiği Türkiye halkını hanfi olan ( Allah katında emrolunun din üzerine yaşayan )  Hanefi ve Şafii ve ehli sünnet cemaati üzerine esas olan fıkhi kaynaklara yönlendirmeye çalışan ve çalışmalar yapan Diyanet İşleri Başkanlığının başındaki isim olan Prof.Dr. Ali Erbaş fasıklara karşı Müslümanlara uyarıda bulundu.

Erbaş, ürettikleri yalan haber, içerik ve görsellerle dini değerlere, diyanet kurumuna saldıran Müslümanların hassasiyetlerini iftiralarla kaşımaya odaklanan laik, alevi, ateist, sapkın dini çevrelerin ve amaçları vatan hainliği üzerine kurulu olan, bölücülük yapan sözde sivil toplum kuruluşlarının ortaklaşa yürüttükleri algı operasyonlarına ve amaçlarına ilişkin uyarıda bulundu.

Ülkemizdeki sol laikçi yobazlığın yıllarca, iktidar imkanlarını kullanarak milletin değerlerini yok etmeye kalkan zihniyet giderek kan kaybına uğradığı ve iktidar gücünü ellerini geçirememenin hırsıyla her geçen gün daha da hırçınlaşarak bu kez ahlaksız saldırganlığın sınırlarını zorlamaya başladığı bilinmektedir.

Özellikle kadın ve çocuk istismarı meselelerini kemndilerine malzeme yapan medya ve bazı islam dışı fikirlerin ve vatan hainlerinin kurdukları sözde STK’lar, senkronize hareket ederek en son Diyanet İşleri Başkanlığı’nın “Dini Kavramlar Sözlüğü” adlı yayınındaki farklı başlıklar ve bölümlerde bulunan konuları sanki aynı açıklamaymış gibi bir araya getirerek çarpıtılıp evlilik yaşıyla ilgili bir açıklama gibi yapılmış gibi kullanarak karalama kampanyası yapmışlardı.

Karaciğer hastalığından dolayı karnı şişmiş Brezilyalı kız çocuğunun fotoğrafını kullanarak “Bolu’da 9 yaşındaki kız 8 aylık hamile” diye sosyal medyada servis edip, küçük bir kız çocuğunun görüntülerini istismar edecek kadar ahlaksızlaşan bu kesimlerden gelen açıklamaya inanılmaması konusunda Erbaş "Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın. (Hucurât - 6)" ayeti Kerime'sini paylaşarak uyarıda bulundu.


mahihaber / Ankara


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder