İmam Hatip Lisesinden Peygamber ProgramıBismil İMKB Anadolu İmam Hatip lisesi kız öğrencileri Hz.Peygamberi anma programını tertipledi.

Sivil toplum kuruluşları temsilcileri, veliler ve öğretmenlerin ilgi gösterdiği etkinlikte manidar konuşmalar yapıldı, ilahiler ve şiirler okundu, Mevlud-ı Şerif seslendirildi.

Okul müdürü Metin Çelebi; Özetle Peygamberimiz, hiç yalan söylememiş, hiçbir cana kıymamış, Kimseye zulüm etmemiştir. Bir sözünde “Müslüman insanların elinden ve dilinden emin olduğu kimsedir”, Başka bir sözünde ise, “bir kimse kendisi için istediklerini kardeşi için de istemedikçe gerçek mümin olamaz.” Peygamberimizin sünnetinin bize düstur olması dileğiyle bu çalışmamızın denizden damla misali de olsa inşallah gaflet uykusundan uyanmamıza vesile olur, dedi.

İl Müftüsü Burhan İşliyen, bizi Hz.Peygambere ümmet kıllan yüce Allah’a şükürler, Peygamberimize salat ve selam olsun. Az önce peygamberimize salat ve selamlar getirildi, ilahiler, şiirler okundu, bunların hepsi güzel şeyler ama eğer peygamberimizi gerçekten seviyorsak elimize ve dilimize sahip çıkmamız lazımdır. Anlaşılan mevlut programımızda sadece kızlarımız var, bu münasebetle ben Hz.Fatıma annemizden bahsedeyim," diyerek kıssalar anlattı. İşleyen sözlerini "Peygamberimizi güzel sözlerle de anacağız, ama kulaklarımızı yanlış şeylerle kirletmeyeceğiz, elimizi harama uzatmayacağız, gözlerimizle kimseye sıkıntı vermeyeceğiz, dilimizle kimseyi rahatsız etmeceğiz, peygamberin ahlakıyla ahlaklanmaya çalışacağız.İnşallah sizler birer iyilik timsali olarak topluma örnek bir hayat yaşayacaksınız." dedi.

 Eyüphan KAYA - guneydoguguncel.com
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder