Kaymakam Köker, Din Adamları Fitne İle Mücadele Etmek ZorundadırKırıkkale Keskin' de İmam ve Kuran Kursu Hocaları Kaymakam ile bir araya geldi. 

Keskin İlçe Müftülüğünün 2018 yılı Ocak ayı toplantısına İlçe Kaymakamı Muammer Köken ve Keskin ve köylerinde faaliyette bulunan din görevlileri katıldı.

Müftülük çalışanları, kaymakam Muammer KÖKEN ile bir araya gelerek toplantıda 2017'nin yıl sonu değerlendirmelerinde bulundular.

Keskin İlçe Müftülüğünün organize ettiği toplantıda 2017 yılında yapılan faaliyetler anlatılırken 2018 yılı için yapılacak olan faaliyetler İlçe Müftüsü Fazlı MUTLU tarafından anlatıldı.

Kaymakamlık toplantı salonunda yapılan personel aylık mutat toplantısına katılan İlçe Kaymakamı Muammer KÖKEN' şunları söyledi.

“Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye Cumhuriyetinin ilk yıllarında kurulmuş önemli bir kurumumuzdur. Özellikle son yıllardaki yıkıcı ve zararlı faaliyetleri ile karşılaşınca başkanlığın önemi daha da anlaşılmıştır. Buna göre her diyanet mensubu çok daha donanımlı olup görevlerini layıkıyla yapmalıdır. Zira her diyanet mensubu kul olmanın yanında aynı zamanda birer kamu görevlisidir. Günümüzde sosyal medya aracılığıyla yalan yanlış bilgiler hızla yayılmaktadır. Terör, insanlar arasında korku salma ve insanları yıldırmaya yönelik her türlü eylemdir ve bunun silahlı olması da gerekmemektedir. Dolayısıyla bilgiyi çarpıtarak ya da yanlış bilgiyi yaymakla da toplum içinde silahsız terör estirilmektedir ve bu Kur’an’ın da ifadesi ile bir fitnedir. Fitne ise bizim anlayışımıza göre adam öldürmekten daha beterdir. Siz, Diyanet personeli olarak bunlarla da mücadele etmelisiniz. Zira şu anda fitne çıkaranların kullandığı söylemler: “biz ıslah ediciyiz.” şeklindedir. Hâlbuki onlar asla ıslah edici değillerdir. Bizim en önemli varlığımız itibarımızdır. İslam’ın iki ana kaynağı da temel referansımızdır. Biz neyi aradık, hangi soruyu sorduk da aradığımızı ve sorumuzun cevabını bu iki kaynakta yani Kur’an’da ve sünnette bulamadık?”
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder