Kudüs Afişleri Bile Rahatsız Etti
Sultangazili Öğrencilerin Hazırladığı ‘Kudüs’ Dövizlerinden Rahatsız Oldular

İçimizdeki İslamofobi yanlıları her yönden İslama saldırmaya devam ediyor. hemen hemen her dini malzeme ile nereden, nasıl saldıracaklarını iyi bir kurgu ile yapan dinsiz medya  bu kez de Sultangazi’de bir okulun panolarına asılan Kudüs dövizlerinden rahatsız oldu.

Sol'un zavallı medya borazancısı Birgün, ‘Ortaokulun her yerini Kudüs ile donattılar’ başlıklı haberinde İslami değerlere olan hazımsızlığını da bir kez daha gözler önüne serdi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına bir tepkide Malkoçoğlu Mahallesi’nde bulunan Hüseyin Ersu Ortaokulu öğrencilerinden geldi.

Okulun öğrencileri hazırladıkları dövizleri okulda bulunan panolara astılar.

“Kudüs Bizler İçin Selahaddin’in Rüyası" "Abdulhamid’in Davasıdır" "Free Palestine" "Kudüs İslam’ındır", "Yıkılsın İsrail Yaşasın Kudüs" "Yıkılasın İsrail enkazını göreyim sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim” gibi ifadelerin kullanıldığı dövizler okulun duvarlarındanda ve pencerelerinde yerini aldı.

Mustafa Kömüş imzasıyla yayınlanan haberde Birgün gazetesi "İstanbul Sultangazi’de bulunan Hüseyin Ersu Ortaokulu’nda bütün panolara Kudüs ve Filistin afişleri ve dövizleri asıldı. Afişlerde yer alan İslamcı ifadeler dikkat çekti. Afişlerde “Kudüs Bizler İçin Selahaddin’in Rüyası Abdulhamid’in Davasıdır, Free Palestine, Kudüs İslam’ındır, Yıkılsın İsrail Yaşasın Kudüs, Yıkılasın İsrail Enkazını göreyim sana ülke diyenin yüzüne tüküreyim” gibi ifadeler kullanıldı. ‘Öğrencilerin çalışmaları’ Afiş ve dövizleri sormak için aradığımız okul müdürüne ulaşamadık. Ancak okuldan BirGün’e konuşan başka bir yetkili Kudüs ve Filistin için çalışmaların olduğunu doğruladı. İsmini vermeyen yetkili “Afiş olarak düşünmemek lazım bunlar öğrencilerin çalışmaları. Bu yüzden panolara asılıyor” dedi." şeklinde yayınladı
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder