Kuran Kursu Öğrencilerine Ayakkabı Yardımını İstismar Ettiler
Ayyıldız Kuran Kursu Öğrencilerine ayakkabı yardımı yapıldı. Yapılan yardımları medyaya servis ettirerek tepki çektiler.

İzmir Buca Müftülüğüne bağlı olarak faaliyetine devam eden Yatılı Ayyıldız Kur’an Kursunda öğrenim gören Hafızlık öğrencilerine Kuran’a Hizmet Derneği tarafından ayakkabı yardımı yapıldı.

Ayakkabı dağıtımında çocuklarla boy boy fotoğraf çektirilip medyaya servis edilmesi  tepkilere neden oldu.

İzmir Buca ilçesinde Gediz semtinde bu yıl faaliyete başlayan ve 150 öğrenciye hizmet veren Ayyıldız Kuran kursu binasını ziyaret eden Kurana Hizmet Derneği yönetim kurulu heyeti tarafından Hafız çocuklara moral vermek adına kışlık ayakkabı hediye edildi.Ayyıldız Kuran Kursu yöneticisi Ramazan Sarıtaş rehberliğinde Ayyıldız Kuran kursunu gezen heyet adına konuşan Kuran’a Hizmet Derneği başkanı Bünyamin ERTEKİN; “ Kuran eğitimi alan talebeleri her anlamda gözetmemiz gerekiyor, çünkü Kuran talebelerine yardım etmek bir sadaka-i cariye niteliğindedir. Yapacağımız yardımlarla sağlanan imkânlar neticesinde okuyan bu talebeler, ilmiyle amel ettiği sürece katkımız oranınca bundan bizler de nasipleneceğiz inşallah. “ diyerek için hayırseverlere Ayyıldız Kuran Kursunu ziyaret edip öğrencilere yardım çağrısında bulundu   

Fotoğrafların medyaya servisi edilmesi ve çocukların yüzlerinin sansür edilmemesi nedeniyle hem servis edenler hem de yayınlayan medya sorumluları kınandı.


   
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder