Müftü, Çukurovalılara Çorba DağıttıNumanoğlu Camii’nde sabah namazı etkinliğine Adana Müftü Yardımcısı Selami Bayrakçı, Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün katılırken cemaate çorba ikramı yapıldı.

Çukurova ilçesinde bulunan Numanoğlu Camisinde sabah namazına katılan vatandaşlarla sohbet eden Bayrakçı, Gün ve Müftülük personellerinin yanı sıra ev sahibi konumunda bulunan Numanoğlu Camii Dernek Başkanı Ali Ardıç, çorba bahane olduğunu belirttikten sonra yaptığı söyleşide “Camii cemaatimizle aramızda sevgi, kardeşlik ve hoşgörü bağı kurduk. Çorba ikramı bu işin bahanesi oldu” diye söyledi.

Sabah namazı sohbetlerine çevre cami din görevlileri ve  çok sayıda vatandaş katılırken, Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından sabah namazı kılındı.

Cemaatle yapılan sohbette bir açıklama yapan Çukurova Müftüsü Hüseyin Gün, her hafta farklı bir camide sabah namazı ile vatandaşlar ile buluştuklarını belirterek, “Bu vesileyle rabbim kıldığımız namazları kabul etsin” dedi.

Daha sonra Adana Müftü Yardımcısı Selami Bayrakçı, Sabah namazlarında İlimizin çeşitli camilerde etkinlikler yapıldığını belirterek, “Mevlam cümlemizin ibadetlerini kabul etsin. Birçok camide sabah namazı etkinlikleri yapıyoruz. Şehrin çeşitli noktasındaki insanları bir araya getirerek, birlik, beraberlik ve samimiyet oluşturmak istiyoruz.” Diye belirtti.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder