Header Ads

mahihaber.com/

Sakarya Müftülüğünde Bir İlkSakarya İl Müftü Yardımcısı Hatice Sümer Göreve Başladı

İstanbul Bağcılar Vaizi iken, Diyanet İşleri Başkanlığınca 6 Mayıs 2017 tarihinde yapılan yazılı, 3 - 7 Temmuz 2017 tarihlerinde yapılan sözlü sınavların sonunda başarılı olan Hatice Sümer, Sakarya İl Müftü Yardımcılığına atandı.

Sakarya İl Müftü Yardımcısı Hatice Sümer’in göreve başlaması dolayısıyla müftülükte bir tören düzenlendi. Törende konuşan İl Müftü Vekili Yunus Acar, Sakarya’ya ilk defa bir kadının il müftü yardımcısı olarak atandığını ifade ederek, İl Müftü Yardımcısı Hatice Sümer’e başarılar diledi. 

Müftü vekili Acar, İl Müftü Yardımcısı Sümer’in bu görevde bulunmasının ülke nüfusun yarısını oluşturan kadınları temsil açısından da öneme haiz olduğunu söyledi.

Hatice Sümer Kimdir

Adana doğumlu olan Hatice Sümer, 2006 yılında Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2011 yılında aynı üniversitede Arap Dili ve Belagatı Bölümünde yüksek lisansını yaptı. 2012 yılında Çukurova Üniversitesi Eğitim Fakültesinde formasyon eğitimi aldı. 2017 yılında Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezinden mezun oldu.

2008 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde göreve başlayan İl Müftü Yardımcısı Sümer, Kur’an Kursu Öğreticiliği ve Vaizlik görevlerini ifa etti. 2011 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı Yurtdışı Görevinde bulundu.

2009 yılından itibaren Aile ve Dini Rehberlik Bürolarında ‘Aile’ ‘Çocuk’ ve özellikle ‘Gençlik’le ilgili birçok çalışmada aktif görev alan Sümer; bu konularda çok sayıda konferans ve seminer vererek,  radyo programları ve eğitim çalışmalarına katıldı.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.