Header Ads

Şarkıcı Demet Akalın'ın Cesur Çıkışı
Dün bazı basın yayın organlarında Diyanet İşleri Başkanlığı'nin 'çocuk yaşta evliliklere onay verdiği', böyle bir ifade kullanılmamasına rağmen "9 yaşındaki kız çocukları evlenebilir" denildiği iddia edildi.

Bunun üzerine Twitter'da "Diyanet Kapatılsın" hashtag'i açıldı ve konuya ilişkin Can Dündar, oyuncu İlyas Salman ve Komünist Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu gibi isimler Tweet attı.

Cumhuriyet Gazetesi de bir Twitter paylaşımında Diyanet İşleri Başkanı'nın fotoğrafını kullanarak, böyle bir fetva verilmiş algısı oluşturdu.

Kız çocuklarının erken yaşta evlenebileceği haberlerini yalanlayan Diyanet'in açıklamasına rağmen din düşmanları sözlerinden geriye adım atmadı ve açıklamaları dahi kendilerine göre baltalayarak, saptırarak, ters yüz ederek yine Diyaneti zan altında bırrakacak haberler yaptılar.

İslam karşıtlarına en cesur çağrı şarkıcı Demet Akalın'dan geldi. Akalın Diyanet İşleri Başkanlığı, kız çocuklarının erken yaşta evlenebilecekleri şeklinde bir açıklamada bulunmadıklarını belirterek çıkan haberlerin asılsız olduğunu bildirdi. Bunun üzerine Demet Akalın, takipçileri tarafından linç edilmek istendi.

Konuyla ilgili Diyanet'e yönelik tepkiler sürerken ünlü şarkıcı Demet Akalın, Twitter hesabından yalanlara itibar edilmemesi yönünde çağrıda bulundu.

"Gaza gelmeyin, hiç olacak iş mi Allah aşkına! Diyanet İşleri'nden yalanlama geldi! İtibar etmeyin!" açıklamasını yapan Akalın'a bazı takipçilerinden tepkiler geldi.LİNÇ BAŞLADIYandaş olmakla suçlanan Demet Akalın, gelen onlarca tepkiye cevap vermekten kaçındı.DİĞER TEPKİLER

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.