HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet İşleri Başkanı Hatay'dan Seslendi - video -Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'İl Buluşmaları Programı' kapsamında Hatay'a geldi.

Hatay Valisi Erdal Ata'yı ziyaret eden Prof. Dr. Erbaş, Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerler için dua ettiklerini söyledi.

Erbaş şöyle konuştu: "Özellikle Hatay'ı seçmemizdeki sebeplerden birisi de şu anda sınır ötesinde teröristlerle mücadele eden askerimizin karargahı da burada, o yüzden inşallah onları da ziyaret ederek hayır duamızı ve bütün desteğimizi kendileri için olduğunu ifade edeceğiz. Buradan da dua ediyoruz kendilerine, inşallah en kısa zamanda bu terör örgütlerinin etkisini bitirirler, son verirler ve kardeşlerimizin zulme uğrayan kardeşlerimizin bu sorununu ortadan kaldırırlar. Zaten bizim tarihimizde askerimiz, ordumuz her zaman nerde bir zulüm varsa orada olmuştur, bugün de buradalar. Allah onlara yardım etsin" dedi.

Hatay Valisi Erdal Ata ise, şimdiye kadar vatandaşların yaptıkları yardımlar için teşekkür etti.

Ata, "Burada tüm Türk halkına gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum. Sürekli yardımcı olmak istiyorlar, bir şeyler göndermek istiyorlar, karınca kararınca bir katkımız olsun diyorlar. Biz 81 milyon birlikte olduğumuz sürece bizi kimse yıkamaz, bölemez, bunu da buradan ilan etmek istiyorum" dedi.

 Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’tan Hatay Habib-i Neccar Camii’nde Cuma Hutbesi
 
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz