HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet Sendikalarına Bir Yenisi Eklendi.
Sayıları bazen 18 bazen 14 lere düşen bir çoğunun adının olduğu faaliyetlerinin bulunmadığı, bazılarının ise ne zaman kurulup kurulmadığı bile belli olmadan faaliyet duyurusu yapıp sonradan hiç bir çaba göstermeden kaybolan Diyanet sendikalarına yeni bir umut olarak bir yenisi eklendi.

 "Anadolu Diyanet-Sen" adı ile Diyanet camiasında yeni bir sendika kurulduğu bildirildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Hizmet Kolunda faaliyet gösterecek olan Anadolu Diyanet-Sen'in "kapısını tüm Diyanet çalışanlarına açık " olduğu belirtilen basın bültenin "Peki bu sendikayı neden kurduk?" denilerek diğer sendikalara atıfta bulunularak " Hem üyesi yüksek ve hemde güç olarak kendini göstermiş büyük sendikaların "hak arama" vaadini tam olarak yerine getirdiklerini düşünmediğimiz için tamamen bağımsız yeni bir sendika kurduk." denildi.

Yönetim Kurulunda Genel Başkan: Mustafa ARABACI'nın olduğu ve diğer üyelerin Kazım YÖNDEM , Veysel GÜNEY, Birol TOPAL, Ali İhsan PAYAL, İsmail ÖNDER ve Rahmi CAN adlı kişilerin yer aldığı sendikanın tanıtım bültenin şu bilgiler yer aldı.

"Asıl amaçları üyelerine kesintisiz hizmet olması gereken bu büyük sendikaların görevlerini tam olarak yerine getirmediklerini ve bu gücün asıl kaynağının üyeler olduğunu unuttular. Ancak üyeyi sadece üye olarak görerek asıl amaçlarından da uzak kaldılar. Üye ile birebir temas hali değilde araya gerçekten bir mesafe koyarak üye ile iletişime geçmeye çalışıyorlar.

Biz çoğu sendikada hem üye hemde yönetim içinde yer aldık. Üye ile iç içe olmaya gayret gösterdik ancak, genel merkez yönetimlerinin teşkilatlara ve teşkilat üyelerine yukarıdan bakmasına sessiz kalamadık.

Örnek olarak Anadolu'nun en ucra köşesinde taşra bölgesinde görev yapan Diyanet çalışanıyla birebir iletişim hâlinde olunması ve sıkıntılarının dinlenmesiyle kalınmayıp, elden gelebilecek her şeyin yapılmasına gayret gösterilmesi gerekmez mi? Ama bu "büyük sendikalar" olarak adlandırdığımız sendikaların ve teşkilatlarının üyeler ile olan iletişimin bu derinlikte olduğunu da sanmıyoruz.

Genel merkezi, şu anlık sadece Bartın odaklı düşünerek sonraki teşkilatlanma çalışmalarında her teşkilatımıza gerekli değerin fazlasını göstererek adeta il ve ilçe teşkilatlarımızı bir genel merkezmişçesine hizmet göstermesine olanak sağlayacağız. Teşkilatımızı ve teşkilatımıza mensup üyelerimize de her türlü imkânı sağlamaya gayret gösteririz. Şu anlık genel merkezimizi Bartın'da kurarak, faaliyetlerimizi yürüteceğiz.

Ayriyeten yaptığımız çalışmaları ve göstermiş olduğumuz faaliyetlere ilişkin bilgilendirmeleri sosyal medya ve görsel basın alanlarında da duyurmaya çalışacağız. Bunun yanında iletişimi en iyi şekilde kurmaya gayret gösterecek bir sendika olacak olan Anadolu Diyanet-Sen'in ilerleyen zamanda dijitalleşmeye yönelik adımları da atacağını belirtmek istiyoruz. Diyanet çalışanının gerek duyduğu şeyleri mobil ortama taşıyarak daha hızlı hizmet kalitesi ortaya koyacağız. Kısacası bir Diyanet çalışanının işini daha çok severek yapmasına olanak sağlayacağız.

Sosyal medya hesaplarımız ve iletişim:

facebook.com/anadoludiyanetsen

twitter.com/anadoludiyanet

instagram.com/anadoludiyanetsen

Mail: anadoludiyanetsen@gmail.com

Telefon numarası:0 536 203 4105Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz