mahihaber Diyanetin Doğru Söyleyene Tahammülü Yok - Mahihaber
HADİSLERDEN mahihaber

Diyanetin Doğru Söyleyene Tahammülü Yok
Camilerde toplanan rantı sorgulayan Sancaktepe Müftülüğü Yenidoğan Bilal-i Habaşi Cami İmam Hatibi Ebubekir Karsan'ın "izinsiz basın açıklaması" yaptığı gerekçesiyle açığa alındığı iddia edildi..

Sancaktepe Müftülüğü Yenidoğan Bilal-i Habaşi Cami İmam Hatibi Ebubekir Karsan, camilerde yardım toplanmasına isyan etmiş, cami derneklerinin paraları nereye harcadığının belli olmadığını ileri sürmüştü.

Yenidoğan Bilal-i Habeşi Camisi'nde görev yapan imam Ebubekir Karsan, camilerde toplanan paraların nerelere harcandığının meçhul olduğunu söyleyerek bir video çekmişti.

Ebubekir Karsan'ın sosyal medyada yayınladığı video nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açığa alındığı iddia edildi.

İmam Ebubekir Karsan çektiği videoda camilerde Diyanet'in emri dışında dernekler adına da paralar toplandığını belirterek, bu paraların nerelere ve kimlere gittiğinin meçhul olduğunu anlattı.

Camilerin rant kapısı haline geldiğini söyleyen Karsan, caminin ihtiyaçlarının ise toplanan bu paralardan karşılanmadığını ileri sürdü.

Dernek statüsünde olan cemaatlerin camileri mesken tuttuğunu ve camilerde toplanan rantı paylaştığını söyleyen ve ezber bozan imam Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açığa alındı.

Sosyal medyada yayınladığı videoda namaz çıkışında toplanan paralarla ilgili açıklamalarda bulunan İmam Hatip Ebubekir Karsan, toplanmadığı zaman da mütfülük görevlileri tarafından sözlü biçimde uyarıldıklarını söyledi.

Toplanan paraların nerelere harcandığı konusunda bir fikir sahibi olmadıklarını ve camilerin rant kapısı haline geldiğini söyleyen Karsan, caminin ihtiyaçlarının ise toplanan bu paralardan karşılanmadığını ileri sürdü.

Merkez camilerin 50 bin lirayı bulan kira gelirlerinin olduğunu buna rağmen para toplandığını, toplanan paralardan da derneklerin kesinti yaparak müftülük hesaplarına yatırıldığını anlatan Karsan, zaman zaman dernek yöneticileri tarafından da tehdit edildiklerini ifade etti.

Dernek statüsünde olan cemaatlerin camileri mesken tuttuğunu ve camilerde toplanan rantı paylaştığını söyleyen imam Karsan, "izinsiz basın açıklaması" yaptığı gerekçesiyle açığa alındı.

İşte sosyal medyada çokça tartışılan o sözler;Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder