Edirne Eski Cami Başmüezzini Hakka YürüdüEdirne Eski Cami emekli Başmüezzini 78 yaşındaki Mustafa Akmeşe, geçirdiği rahatsızlıktan kurtulamayarak yaşamını yitirdi.Mustafa Akmeşe'nin cenazesi, yıllardır görev yaptığı camide kılınan cenaze namazının ardından Yeni Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi...

AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe'nin babası Eski Camii emekli Başmüezzini 78 yaşındaki Mustafa Akmeşe, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gördüğü rahatsızlıktan kurtulamayarak hayatını kaybetti. Cenaze töreninin düzenlendiği Eski Cami taziye ve Akmeşe'ye son görev için gelenlerle dolup taştı. Namaz sırasında saf tutanları cami almayınca cemaat ana caddede namazını kılabildi. Trafik polisleri de trafiği kontrolünü sağlamak üzere saf tutan cemaate yakın görev aldı.

Eski Cami emekli Başmüezzini 78 yaşındaki Mustafa Akmeşe, geçirdiği rahatsızlıktan kurtulamayarak yaşamını yitirdi. Mustafa Akmeşe'nin vefatı başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerini ve yakınlarını derinden üzdü. Merhume Safiye Akmeşe'nin eşi, AK Parti Edirne İl Başkanı İlyas Akmeşe, İbrahim Akmeşe, Hatice Demir ve Birsen Öz'ün babası emekli Başmüezzin Mustafa Akmeşe için Eski Cami'de cenaze töreni düzenlendi. İlyas ve İbrahim Akmeşe ile Hatice Demir ve Birsen Öz kardeşler taziyeleri kabul etti. Uzun taziye kuyruğu oluşurken, eş, dost ve yakınları da Akmeşe ailesine taziyelerini iletmek merhum Mustafa Akmeşe'ye son görev için cenaze töreninde hazır bulundu.

Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne AK Parti Milletvekili Rafet Sezen, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İstanbul Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları başkan yardımcıları, İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Geçmiş, İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, siyasi parti, dernek, oda, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de cenaze törenine katıldı. Cenaze namazını Edirne İl Müftüsü Emrullah Üzüm kıldırdı.

SAF TUTAN CEMAAT CADDEYE TAŞTI
Cenaze töreninin düzenlendiği Eski Cami taziye ve Akmeşe'ye son görev için gelenlerle dolup taştı. Namaz sırasında saf tutanları cami almayınca cemaat ana caddede namazını kılabildi. Trafik polisleri de trafiği kontrolünü sağlamak üzere saf tutan cemaate yakın görev aldı. Öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından merhum Mustafa Akmeşe'nin cenazesi Yeni Şehir Mezarlığı'nda toprağa verildi.
Hudut Gazetesi olarak merhum Mustafa Akmeşe'ye Allah'tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına da sabır ve başsağlığı dileriz.

Hudur Gazetesi / Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder