HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Gaziantep'e Cuma cami müjdesi .
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te yaptığı konuşmada büyük tartışmalara yol açan ve meydan yapılması için STK'ların elbirliği yaptığı Kamil Ocak Stadını'nın yerini camii yapılacağını açıkladı.

Erdoğan, buranın büyük bir cuma camisi olacağını söyledi ve Abdulkadir Konukoğlu'nu işaret ederek camiyi onun yapacağını söyledi.

Erdoğan konuşmasında, bu konudaki kararlığını şu sözlerle tamamladı: "Aynı şekilde valiye de talimatı vereceğim. Belediye Başkanı burada. Bu camiyi yapacak hayırseverde burada. Çok açık net söylüyorum. Kim olursa olsun, hiçbirini kafaya takmayın. Cuma camisi milletindir. Hayırseverimiz var, hiç kimse bunu engelleyemez. Bu ülke hukuk devletidir. Bu hukuk devletinde şu STK'nın sesi çıkmış biz o çatlak seslere alıştık. Bizim İşimiz var. Bu yolda inançla azimle yürüyeceğiz, bunu kimse engelleyemez. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Gaziantep 6'ncı Olağan İl Kongresi’ne katıldı. Şahinbey Karataş Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen kongre öncesinde salon önünde toplanan vatandaşlara bir selamlama konuşması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra kongrenin yapıldığı salona geçti ve partililere hitap etti.

Burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha çok Gaziantep ile ilgili yaptıkları ve yapacakları projelerle ile ilgili konuştu. Kent merkezindeki yıkılacak Kamil Ocak Stadının yeri ile ilgili daha önce de karar verildiğini ve buraya bir cuma cami yapılacağını belirtti.

Kentte son zamanlarda tartışmalara neden olan stadın yeri ile ilgili son noktayı koyan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Duyuyorum ki bazı çatlak sesler bunu engellemeye kalkıyor. Bakanlar burada, sayın Vali'ye de gerekli talimatı tekrar vereceğim. Belediye Başkanı burada, camiyi yapacak olan hayırseverimiz de burada. Öyle değil mi? Vazgeçmedik çok açık ve net olarak söylüyorum, kim olursa olsun hiçbirini siz kafaya takmayın. Cuma Camisi bu milletindir. Hiç kimse bunu engelleyemez.”dedi.


gaziantep27.net
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz