mahihaber Haseki Hastanesi Haziranda Sultangazi'de - Mahihaber
HADİSLERDEN

Haseki Hastanesi Haziranda Sultangazi'de
İstanbul Aksaray semtinde 468 yıldır hizmet veren Haseki Eğitim Araştırma Hastanesi Haziran 2018 yışlından itibaren Sultangazi ilçesi Esentepe semtindeki yeni yerinde hizmete devam edecek.

Yıkılıp yeniden yapılmasına karar verilen Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi, en geç haziran ayında Sultangazi’de yapılan yeni hastane binasına taşınmış olacak.

Habertürk gazetesinden Esra Boğazlıyan'ın haberine göre, 600 yataklı, 29 ameliyathaneli, modern donanımlı Haseki’den ilk görüntüler

Hastanenin teknik özelliklerini özetlemek gerekirse; 45 bin 519 metrekare alan üzerinde 32 bin 300 metrekare oturum alanına kurulan 11 katlı hastane, 3 bloktan oluşuyor. Bünyesinde 144 poliklinik, 197 tek yataklı oda, 203 iki yataklı oda, 4 acil odası, 118 müşahede yataklı oda, 26 genel, 1 bebek müdahale ve 2 kadın doğum olmak üzere toplam 29 ameliyathane bulunuyor. 2 çocuk ve kadın gözlem odası, 10 yataklı 2 adet yoğun bakım odası, 9 KVC yoğun bakım ünitesi, 4 doğum salonu, 8 röntgen odası, 4 MR odası ve 23 diyaliz makinesinin yanı sıra bodrum katta acil durumlar için 58 yataklı yoğun bakım ünitesi ve 1306 araçlık kapalı otoparkı var.Burası, yeni Haseki’nin poliklinik girişi. İnşaatın büyük kısmı tamamlanmış durumda. Son çalışmalar yapılıyor. Mayıs ayında tamamen hazır olacak.

Şu anda hummalı çalışmaların sürdüğü poliklinik girişi, birkaç ay sonra böyle olacak. Danışma ve hasta kabul noktası, Selçuklu mimarisiyle tasarlanıyor.

Burası da yoğun bakım ünitelerinin ve ameliyathanelerin olduğu kısım. Çalışmaların büyük bölümü tamamlanmış, şu anda son rötuşlar yapılıyor.Yeni Haseki’nin içinde asansörlerle birlikte yürüyen merdiven de bulunacak. Koridorlarda hastaların bekleyeceği oturma alanları da var.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder