Hocalardan Hodri Meydan Çağrısı
Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki görevinden bir süre önce istifa eden ilahiyatçı İhsan Şenocak, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş’a "hodri meydan" çağrısında bulundu

İhsan Şenocak'ın açığa alınma sürecinde İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Karataş, sosyal medya hesabından “Şakirt yetiştiriyoruz diye eşkiya yetiştiren fetö, bu milletin 40 yılını çaldı. Oyun değişti; talebe diyerek tâliban yetiştirenlere dikkat!” diye yazmıştı.


Karataş'ın bu yorumuna Şenocak taraftarları çok sert tepki göstermiş, açığa alınma sürecinde bulunan Şenocak ise Karataş’a yanıt olarak " “İftirayı ‘hak’ zannedenlere karşı Hakkı müdafaa hakka, haksızlıktır. İfam’a Taliban isnadında bulunan hocaları sana havale ediyorum Ya Rabbi!” mesajını paylaşmıştı.

İstifasıyla gündemde olan ilahiyatçı İhsan Şenocak, artık sessizliğini bozarak kendisine dil uzatan Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın katıldığı televizyon programından bir kare paylaşarak, sosyal medya hesabından çağrı yaptı.


İhsan Şenocak, Twitter’da “Milletimiz nezdinde ne anlattığından ziyade ne kadar ücret aldığıyla gündem olan Karataş'a; okuduğum hangi ayetle, hadisle ya da Ebu Hanife’den naklettiğim hangi içtihatla alakalı söylediğime bir itirazın varsa, bunu kahkahalı ekranda değil yüreğin varsa gel,ilim meclisinde söyle!” mesajını paylaştı.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder