Header Ads

Japonya, Mobil Camiler İçin Harekete Geçti
Japonlar, 2020 Tokyo Olimpiyatları ve Paralimpik etkinlik yerlerine, eğitim kamplarına ve diğer sitelere Müslüman sporcuların ve diğer katılımcıların kullanabileceği "mobil camiler" için harekete geçti

mahihaber.com'un Yomori Shimbun gazetesinden edindiği bilgilere göre, bu seyyar camiler stadyumlarda, eğitim kamplarında ve diğer yerlerdeki Müslüman sporculara ve diğer Müslümanlara hizmet verecek.

Büyük kamyonların üzerine monte edilerek gerekli yerlere kolaylıkla taşınabilecek ve konuşlandırılabilecek olan seyyar camilerin Müslüman oyuncu ve davetliler için rahat ibadet etme imkanı sağlanacağı belirtildi.

Olimpiyat altyapısının hazırlanmasına katkıda bulunan şirketlerden birinin başkanı olan Yasuharo Inoe, bu cami girişimi fikrini ortaya attığı belirtildi.

Yasuharo Inoe '' Namaz kılmak Müslümanlar için esas bir şarttır. Benim bu fikri sunmamın amacı Müslümanların ibadeti için uygun ve rahat bir atmosfer sunarak 2020 Olimpiyatlarında Japonya'ya gelen misafirlere hoşgeldiniz demektir'' açıklamasında bulundu.


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.