Müftülükle Cemaat Arasında Tuvalet GerginliğiBandırma Haydarçavuş Camii bahçesinde bulunan tuvaletler polemik konusu oldu.

Bandırma Belediyesi Meclis Üyesi Dr. Selim Panç, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, tarihi Haydar Çavuş Camisinin bahçesine, Bandırma Müftülüğü tarafından yaptırılan, tam kıble yönünde ve musalla taşlarının hemen karşısında olan tuvaletlerin cami cemaatini, cenaze yakınlarını ve namaz kılanları rahatsız ettiğini söyledi.

-Yapımı sırasında da tartışma konusu olmuştu

Müftülükten çirkin ve rahatsız edici görüntüye karşı bir çözüm üretmesi çağrısında bulunan Panç, “Bu konu tamamen Müftülüğün yetkisi altındadır. Çözüm için konunun uzmanları olan mimar ve çevre mühendislerinin fikirlerinden yararlanılmalıdır. Caminin çevresinde çok sayıda halka açık tuvalet bulunmaktadır. Buna rağmen Bandırma’nın tarihi sembollerinden olan Haydar Çavuş Camisinin bahçesine böyle bir şeyin yapılması kabul edilemez” dedi. Bahse konu tuvaletlerin yapı sırasında da polemik yaşandığını anımsatan Panç, buna rağmen Bandırma İlçe Müftülüğünün tuvaleti yapma kararından vaz geçmediğini sözlerine ekledi.


ilkhabergazetesi.tv
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder