mahihaber Türkiye Gerçeklerinden Uzak Prof.dan Sağlık Bakanlığına Akıl - Mahihaber
HADİSLERDEN

Türkiye Gerçeklerinden Uzak Prof.dan Sağlık Bakanlığına Akıl

Yoğun bakımların Türkiye için halen sıkıntı olduğunu bilemeyen, yatak olmadığı için hastane hastane dolaşan binlerce hasta ve yakını varken hayataat gözlüğünden bakarak yol göstermeye çalışanlara biri daha eklendi.

Ayrıca kız çocukların okumasına karşı olanlar bugün bayan doktor arama telaşına düşünce hiçte gerçekçi olmuyorlar.

İşte o haber

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Beşer: Kadına kadın, erkeğe erkek doktor bakamaz mı?" sorusunu yöneltti.

Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Faruk Beşer, Sağlık Bakanlığı yetkililerine "Yoğun bakımda kadın ve erkeği ayrı odalarda tutmak mümkün değil mi? Kadına kadın, erkeğe erkek doktor bakamaz mı?" sorusunu yöneltti.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden Sağlık Bakanlığı yetkililerine seslenen Faruk Beşer, “Yoğun bakımda kadın ve erkeği ayrı odalarda tutmak mümkün değil mi? Hastaları çıplak yapmak zorunluluk mu? Öyleyse kadına kadın, erkeğe erkek doktor bakamaz mı?” dedi.

Beşer yoğun bakımda tedavi gören hastaların, bir daha yoğun bakıma girmek istemediklerini de öne sürerek, “Bir giren beni bir daha oraya koydurursanız, hakkımı helal etmem diyor, bundan memnun musunuz?” dedi.

Taraftarlarından destek mesajı alan Beşer'in bu paylaşımı sonrası fikir üretenler arasında .bir takipçisi "Allah razi olsun hocam.Birde yogun bakim odalarinda kurani kerimde dinletilse hocam." önerisini getirdi.

Yine bir başka takip.i de " Allah senden razı olsun hocam biz bu konudan ne sıkıntı çektik annem sadece başına bone takmak istediği için erkek bir görevlinin şiddetine maruz kaldı ve biz bunu ispatlayamadık insanların inançlarına uygun tedavi olması suç mu nolur bu yazınızın devamı gelsin peşini bırakmayın biz mağdur olan insanlardan yanlız biriyiz annemiz çok şükür iyi oldu ama hala o korku içinde kaldı Rabbim o yoğun bakımda çalışan her bir insana merhamet versin"

Yakup Güler adlı bir takipçi de hayatın gerçeğine parmak basarcasına şu cümlelerle konuya tepki gösterdi.

"Yoğun bakım ünitesi bulduğuna şükretsin hastalar. Bay bayan ayıracak ne yer ne personel var. Millet yoğun bakım da yer bulamayıp iller arası geziyor, ona buna ulaşıp yer arıyorlar. Kendinde olmayan hastaları giyindirme soyundurma gibi işler ile uğraşırken nasıl acil müdahale edilecek cihaz bağlanacak. Yataklar arası perde zaten bulunuyor. Sesli yayın nasıl yapılabilir orası özel ve ortak alan isteyende istemeyen de bulunuyor. İsteyen hasta ya imamda papazda dua edip eşlik edebilir. Kliniklerde dini alanlar ve kitaplar bulunması mecbur zaten. Sağlığı anlamak ve bilenlerden fikir almak lazım. Hastane idarecileri bir yatak daha fazla yoğun bakım ünitesi bulunması için çırpınıyor. Bu unutulmamalıdır. Ülkenin insanlığın meselesinde daha önde olan konuları varken, yoğun bakım da mahremiyet meselesi yok gibi algı doğru değildir. İnsallah ülkenin sağlığın imkanı ileride daha da artarda herkes memnun olur."
Google Plus'da Paylaş

1 yorum:

  1. Ramazan Demirel5 Mart 2018 13:09

    yav yaradanın haram ettiğinden daha önemli ne olabilir. mecburuz diye millet fetva alıp katlanıyo. bırakında böyle olsun. kime ne zararı var.

    YanıtlaSil