mahihaber Vehhabiler Peygamberin Taif İzlerini de Yok Etti [videohaber] - Mahihaber
HADİSLERDEN

Vehhabiler Peygamberin Taif İzlerini de Yok Etti [videohaber]Peygamberimizin Şakku-s Sadr olayının gerçekleştiği ve süt annesi Halime'nin evinin enkazının bulunduğu yer vehhabi zihniyetli Suud'lular tarafından yerle bir edildi.

 Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa salli aleyhi ve sellem efendimizin küçük yaşlarda süt anneye verildiği ve melekler tarafından kalbinin yarıldığı olay olarak bilinen Şakku-s Sadr’ın gerçekleştiği söylenen ağaç ile Halime annemizin evinin enkazının bulunduğu yer vehhabi zihniyetine kurban edildi.


Mekke'den 200 km ötede, Peygamberimizin süt anneye verildiği dönemde melekler tarafından kalbinin yarıldığı olay olarak bilinen Şakku-s Sadr’ın gerçekleştiği söylenen yerde bulunan ağaç ile özellikle Hintli Müslümanların Hac ve Umre Sırasında Taif'te Ziyaret ettikleri Beni Sadr köyündeki Kutsi hatıralar vehhabi zihniyetli Suud'lular tarafından yerle bir edildi.


Genellikle Türk hacıların fazla bilmediği ancak umre ve hac için değişik ülkelerden bilhassa Hint , Afganistan ve Pakistan kökenli ziyaret ettiği Taif'te bulunan Misan bölgesindeki Beni Saad köyündeki kutsal olarak kabul edilen iki ağaç, Halime annemizin evinin bulunduğu yer olan ve 1985 yılında yıkılan eski mescid yerinde kalan enkaz yerleri Mekke Prensi Halit El Faysal Emiri tarafından yerle bir edildi.


Polis, belediye ve İslam İşleri Bakanlığı'ndan oluşan bir komite, Mekke emirinin talimatı ile iki ağacı kesip mevcut kayayı ve araziyi düzleştirerek gerçekleştirirken, bundan böyle hacıların buraya girmemeleri için önlem alınacağı ve gerekirse ihlal edenlerin cezalandırılacağı belirtildi.


Ben-i Saad köyündeki kutsal hatırası olan yerler de Vehhabi zihniyetine kurban edilerek tarihteki yerini yok edilerek almış oldu.


mahihaber / özel


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder