Ali Erbaş'ın Halefi Suat Cebeci Oldu
Daha önce Prof.Dr. Ali Erbaş'ın rektör olarak görev yaptığı ve Erbaş'ın Diyanet İşleri Başkanı olması nedeniyle boş kalan Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Suat Cebeci atandı

Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne Sakarya Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi Dekanl Prof. Dr. Suat Cebeci atandı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Suat Cebeci’yi atadı.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130’uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13’üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Suat Cebeci’yi atadığı bildirildi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında da yer alan karara göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasanın 130'uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13'üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından Prof. Dr. Suat Cebeci'yi Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne atadı.

Resmi Gazetede karar şu şekilde yer aldı

Yalova Üniversitesi Rektörlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 130 uncu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulunun önerdiği adaylar arasından, Prof. Dr. Suat CEBECİ atanmıştır.

Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder