HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Ali Erbaş'tan Müftülere 'Dini Haberler' Uyarısı İddası
Dinihaberler sitesi bugünkü manşetinde" Sayın Cumhurbaşkanımız, İşte Ali Erbaş'ın gerçek yüzü " başlığı ile Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr. Ali Erbaş'ın Dinihaberler haber sitesinin kapatılması yönünde müfettişler görevlendirdiğini ve müftülere "bu siteye haber ve yazı vermeyin" uyarısında bulunduğu iddiasını ortaya attı.

Haber sitesi yazısında "Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Dinihaberler'e gönderdiği müfettişler ve aracı kıldığı ismi bizde saklı bir Profesör ile "Cemaatlere dokunmayın! Biz rahatsız oluyoruz..." demiş, mümkünse sitenin adının değiştirilmesi ya da kapatılması gerektiğini belirtmişti." diye yazdı

Haberde " Boş durmayan Ali Erbaş, görevlendirdiği müfettişleri sahaya salıp aklınca dinihaberler ile alakalarının olmadığını deklere ederken müftülere de "Bir müftü Sözcü Gazetesi'nde yazı yazabilir mi? Cumhuriyet  Gazetesi'nde yazabilir mi? Yazamaz... Dinihaberler'de nasıl yazarsınız..." deyip müftülere dinihaberler üzerinden göz dağı verdi." iddiasında bulundu.

Haber sitesi yazısında Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Ali Erbaş'ın bazı cemaatleri koruduğunu, onlara karşı hiç bir zaman mücadele edemeyeceğini iddia ederek  "Cumhurbaşkanının ve Başbakan yardımcısının cemaatler konusunda Ali Erbaş'ı uyardıklarını" ama Erbaş'ın konuya uzak kaldığını belirtti.

Haberde " CEMAATLERE SÖZ VEREN ERBAŞ MI CEMAATLERLE MÜCADELE EDECEK?" başlığı altında şunlar belirtildi

"Çünkü Erbaş, Diyanet'e günlerce söven ve sövdüren Yusuf Kaplan ve hurafeci Alimler Birliğini Diyanet'te gerçekleştirdiği kabulü esnasında ve atanması öncesinde "Cemaatlere dokunmayıp her konuda yardımcı olacaklarına ve tüm planlarını bozan dinihaberler'i susturacağına" dair kendilerine söz vermişti."

"Ali Erbaş Hazretleri ismi bizde saklı bürokratlarını seferber edip dinihaberler'in kapanması için BTK ve Ulaştırma Bakanlığına çıkarma yaptığını hatta daha önce adını ifşa ettiğimiz pek zeki saz ekibiyle dinihaberler'i KHK kapsamında kapamak için uğraş verdiğini bilmem duymuş mudur?"

Haberin tamamı dinihaberler sitesinde
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz