Header Ads

Bozdağ, Diyaneti Kadınlarla Dolduracağız

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "Bugün Diyanet İşleri Başkanlığının bünyesinde bulunan birim müdürlüklerinin her birinin bünyesinde bir kadın daire başkanı, kadın müftü yardımcısı, kadın murakıplar, kadın müfettişler, kadın Kur'an kursu öğreticilerinin sayılarını artırma konusunda da adımlar atıldı." dedi.

Bozdağ, Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Yozgat Temsilciliğinin açılış töreninde yaptığı konuşmada, KADEM'in kadın hakları, kadının hukuku, demokrasi ve hayatın her alanında yeni bir ses getirdiğini, yeni nesil bir kadın hareketini, yeni sivil toplum anlayışını Türkiye'ye kazandırdığını söyledi.

Bozdağ, "En son yaptıklarımızdan bir tanesi ilk defa Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Diyanet İşleri Başkanı'nın 5 yardımcısı var onlardan birisinin kadın olması, Prof. Dr. Huriye Martı'nın atanmasıdır. Bu da Türkiye'de ezber bozan son derece önemli ve tarihi bir adımdır. Bugün Diyanet İşleri Başkanlığının bünyesinde bulunan birim müdürlüklerinin her birinin bünyesinde bir kadın daire başkanı ataması ilk defa yapıldı. Diyanet İşleri Başkanlığında 7 kadın daire başkanı ataması yapılmıştır. Bütün illere en az bir kadın müftü yardımcısı, büyük şehirlere daha fazla kadın müftü yardımcısı atama kararı alındı ve bununla ilgili ilk atamalar yapıldı, yenileri için de çalışmalar yapılıyor. Kadın murakıplar, kadın müfettişler, Kur'an kursu öğreticilerinin sayılarını atma konusunda da adımlar atıldı. " dedi.

Konuşmaların ardından KADEM Yozgat İl Temsilciğinin açılış kurdelesi kesildi.

5 yorum:

 1. Kadın imam da olur artık

  YanıtlaSil
 2. Netice Çalışkan25 Mart 2018 18:55

  Sayin baskanim fahri lerin hali ne olacak

  YanıtlaSil
 3. Dursun Erden25 Mart 2018 21:02

  Sayın başkan vekil ve fahrilr ne olacakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkm

  YanıtlaSil
 4. Netice Çalışkan25 Mart 2018 21:03

  Sayin baskanim bu sorun artik cozulmeli

  YanıtlaSil
 5. Rıfat Güngör Özdoğan25 Mart 2018 21:04

  Kkö. Lerin ücret ve ssk iyileştirmeleri ne oldu? Vekiller için bi karar alsanız bir saatte halledersiniz .gülmek lazım.:)

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.