HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Bozdağ ve Erbaş, medya temsilcileriyle bir araya geldi.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi.

Toplantıda, Din işleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Huriye Martı ve Prof. Dr. Ramazan Muslu da hazır bulundu.

Diyanet İşleri Başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündeme ilişkin değerlendirmeler yapıldı, sorular cevaplandırıldı.

Prof. Dr. Huriye Martı'nın, ilk kadın Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı olarak atandığını belirten Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanette 7 kadın daire başkanının yer aldığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kadınlara verilen görevler konusunda hassasiyetinin bulunduğunu söyledi.

Bütün illere en az bir kadın müftü yardımcısı atanması, Diyanet’e ilk defa kadın müfettiş ve murakıp alımı uygulamasının başlatıldığını ifade eden Bozdağ, "Şu anda murakıplardan 50 kadın alındı. Şimdi bunlar belli bir zaman sonra müfettişliğe geçecek. Diyanet İşleri Başkanlığında kadınların yapabileceği görevlerin tamamında kadınların istihdamı ile yetki ve sorumluluğun artırılması konusunda bir çalışma var" diye konuştu.

Toplantıdan satır başları

Diyanet Akademisi kurulacak

Kadın ve çocuklara yönelik seferberlik

Diyanetle ilahiyat fakülteleri arasında iş birliği

"Din İşleri Yüksek Kurulu çok büyük haksızlığa uğruyor"

“Dinde reform olmaz”

“Alo Fetva Hattı”na düzenleme

Diyanet İşler Başkanı Erbaş, “Fıkıh güncellenebilir”

Ayrıntılar geliyor
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz