Header Ads

Cumhurbaşkanı ayet okuyan gençleri uyardı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Trabzon 6. Olağan İl Kongresi'nde ayet okuyan gençleri uyardı.

Erdoğan, salonda bulunan ve üzerinde "Bizi Münbiç'e götür, Afrin'den bir şey anlamadık" yazılı pankartı okuyarak, "İnşallah hayırlısı olsun, götürmeden işi bitirelim." ifadesini kullandı. 

Salonda bulunun kadın ve erkeklerden oluşan bir grup genç, kongreye er kıyafetleriyle gelerek asker selamı verdi. Grup, sık sık Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını bölerek, Yahya Kemal Beyatlı'nın "26 Ağustos 1922" isimli şiirinin "Şu kopan fırtına Türk ordusudur ya Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur ya Rabbi. Ta ki yükselsin ezanlarla müeyyed namın. Galib et çünkü bu son ordusudur İslam'ın" dizelerini okudu.

Salondaki gençler tarafından ayet okunması üzerine Erdoğan, "Bunları inşallah kabristanlarda okuyun da ama siyasi bir toplantıda bunları bize bırakın. Nerede, neyi konuşacağımızı, neyi okuyacağımızı iyi belirleyelim. Siz onları bize bırakacaksınız. Buralara nasıl geldiğimizi de iyi bileceğiz. Türbede miyiz, camide miyiz, bunları ayıracağız. Yoksa bir siyasi bir toplantıda mıyız, bunu da ayıracağız. Unutmayın, biz bu milletin tümünü kucaklayacağız, hepsini, istisnasız. Benim gencim gayet güzel ayet okuyor ama ayeti okuyamayanlar da var. Onları da katacağız, onları da buraya alacağız. İnşallah 2019'da cumhur ittifakı ile hem istikrarsızlık üreten mevcut sistemi rafa kaldıracağız hem de milletimizi sırtındaki bu kamburdan kurtaracağız" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hapis yatmasına neden olan "Minareler süngü, kubbeler miğfer, camiler kışlamız, müminler asker. Bir şey beni sindiremez; gökler, yerler açılsa, üzerimize tufanlar, yanardağlar saçılsa. Biz oyuz ki, imanıyla övündüğümüz ecdadımız, titretici şeylere hiçbir gün diz çökmemiş. Zaferlerin kapısı, Anadolu'nun tapusu Malazgirt'ten ta Çanakkale'ye imanın geçilmez kalesine kadar bizi zaferden zafere koşturan şey işte şu anda içinde bulunduğumuz inanç birliğidir. Bu yolda böyle yürüdük. Buralara böyle geldik." şiir de grup tarafından okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda salondaki herkesin ayağa kalkmasını isteyerek, "Rabia" işareti yaptırdı ve "tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" vurgusu yaptı.

Bu arada, salonda "Düşman kurarsa tuzaklar, hazır bizim uşaklar", "Her zaman seferiyiz, Reis'in neferiyiz", "Hainlere kanmadın bozdun tüm tuzakları, her zaman emrindedir Giresun uşakları", "Reis davamıza can veririz, kefeni beraber giyeriz, seni bu yolda yalnız yürütmeyiz" yazılı afişler dikkat çekti.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.