HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet'e Kadın Müfettiş Alımları Yapılacak
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ "Şu anda murakıplardan 50 kadın alındı. Şimdi bunlar belli bir zaman sonra müfettişliğe geçecek." dedi.

Din işleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Selim Argun, Prof. Dr. Huriye Martı ve Prof. Dr. Ramazan Muslu da hazır bulunduğu toplantıda Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri hazır bulundular

Prof. Dr. Huriye Martı'nın, ilk kadın Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı olarak atandığını belirten Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Diyanette 7 kadın daire başkanının yer aldığını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kadınlara verilen görevler konusunda hassasiyetinin bulunduğunu söyledi.

Bütün illere en az bir kadın müftü yardımcısı atanması, Diyanet’e ilk defa kadın müfettiş ve murakıp alımı uygulamasının başlatıldığını ifade eden Bozdağ, "Şu anda murakıplardan 50 kadın alındı. Şimdi bunlar belli bir zaman sonra müfettişliğe geçecek. Diyanet İşleri Başkanlığında kadınların yapabileceği görevlerin tamamında kadınların istihdamı ile yetki ve sorumluluğun artırılması konusunda bir çalışma var" diye konuştu.

Kadın ve çocuklara yönelik seferberlik

Diyanetin yeni dönemde kadınlar konusunda da çalışmalar yapacağını dile getiren Bozdağ, "Yeni dönemde Diyanet, kadınlar konusuna daha görünür ve daha ayrıcalıklı bir yer verecektir. Kadınlarla ilgili çalışmalar Diyanet İşleri Başkanımızın riyasetinde Huriye Hanım'ın koordinatörlüğünde ciddi bir şekilde yapılacak" ifadelerini kullandı.

Bozdağ, kitaplar, televizyon, radyo programları, seminerler ve panellerle, İslam'daki kadının şerefli yerini İslam'ın şerefine uygun bir şekilde bütün Türkiye ve dünyaya aktarma konusunda büyük bir seferberlik içinde olunacağını söyledi.

Çocukların da büyük bir tehdit ve tehlike altında olduğuna dikkati çeken Bozdağ, onların her türlü istismara, uyuşturucuya ve diğer maddelere, teknolojinin getirdiği bazı olumsuzluklara karşı korunması için yoğun bir çalışma yürüteceklerini vurguladı.Google Plus'da Paylaş

1 yorum:

  1. Necip Bozkurt16 Mart 2018 10:08

    Hangi sahabenin kıravat taktığını çok merak ediyorum
    yada hangi ecdadımızın takım elbiseye bu kadar önem verdiyini

    YanıtlaSil

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz