HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Diyanet'ten Meclis Araştırma Komisyonuna Brifing
“Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ve Yeni Bağımlılık Türlerinin Araştırılarak Bağımlılığın Nedenlerinin ve Alınacak Tedbirlerin Tespit Edilmesi Maksadıyla Kurulan Meclis Araştırma Komisyonu"na Din Hizmetleri Genel Müdürümüz Bünyamin ALBAYRAK, Diyanet İşleri Uzmanı Bayram DEMİRTAŞ ve Din Hizmetleri Uzmanı Kenan TUZCU katılarak Başkanlığımızın bağımlılık konusunda yaptığı çalışmalar hakkında sunum gerçekleştirdi.

Bünyamin Albayrak konuşmalarında her türlü bağımlılığa karşı önleme ve talep azaltımı çalışmaları kapsamında din görevlileri aracılığıyla çeşitli kurumlarla ortak çalıştıklarını anlattı.

Diyanet İşleri Başkanlığının geniş bir ağa sahip olduğunu, güvenilirlik konusunda da bir sıkıntı yaşamadıklarının altını çizen Albayrak, “Alanda oluşan uygulamalar kapsamında bağımlı gençlerimizin din görevlilerine güvendiklerini ve tedaviyi kabul ettiklerini söyleyebiliriz. 2017 yılında bağımlılıkla mücadele ve zararlı alışkanlıklar noktasında halka 9197 vaaz verilmiştir. Toplumda bağımlılık ciddi bir hal almıştır. Bu sıkıntının aşılması noktasında manevi yönden her türlü desteği veriyoruz. Biz de kötülüğün önünü kesmek için farkındalık oluşturucu çalışmalara katkıda bulunmayı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

Komisyon Başkanı ve üyeler Diyanet İşleri Başkanlığına madde bağımlılığıyla ilgili yapmış olduğu faaliyetlerden dolayı teşekkür etti.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz