HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

DiyanetTv Başkanın Konuşmasını Kesti mi ?
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre Merkezi'nde düzenlenen "24. İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanları Toplantısı"nın özel oturumunda yaptığı açıklama gündeme bomba gibi düşmüştü.

Konuşmada Erbaş, üzeri kapalı olarak kamuoyunda Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü'yü ve medreseden mezun olanları eleştirmişti.

Gelen tepkiler üzerine Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, "Bu konuşmanın akademik bilgiyi hafife alan, kendi geleneğine mensup olmayanları hakir gören bir yaklaşımı eleştiren kısa bir bölümünün kesilip, konuşma akışının bozulduğu" ifade edildi.

Yayının bizzat Diyanet İşleri Başkanlığının yayın organı olan Diyanettv tarafından konuşmanın tamamı olarak yayınladığı ve sosyal medyada yer verildiği, haber kaynakları tarafından da orijinal şekilde yayınlanmasina rağmen "kısa bir bölümünün kesilip, konuşma akışının bozulduğu" iddia edildi.

Başkanlık tarafından söylendiği şekilde konuşmasının bir bölümünün kesilerek "toplumda yanlış algıya sebep olacak şekilde yayına veren" Diyanet tv hakkında Ali Erbaş'ın ne düşündüğü merak konusu oldu

Diyanetten yapılan o açıklama için tıklayınız

Diyanettv'nin o videosu
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz