Header Ads

Elhamdüllillah... Afrin Feth Edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu, 9 mahalleden oluşan Afrin ilçesinde kontrolü sağladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin'deki terör örgütlerine karşı başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nda sona gelindi.

TSK ve ÖSO Harekatın 9. haftasında Afrin ilçe merkezinde saat 08:30 itibariyle kontrolü sağladı.

 Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin ilçe merkezinin tümüyle ele geçirildiğini sosyal medya hesabından duyurdu.

 Bölge halkı sevinçle karşıladı 9 mahalleden oluşan Afrin'i teröristlerden temizleyen TSK ve ÖSO güçleri, bölge halkı tarafından sevinçle karşıladı.

Bölgede yakalanan teröristler gözaltına alındı, terör örgütüne ait bez parçaları indirildi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 Mart Stadyumu ve Şehitler Abidesi'nde düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 103. yılı töreninde müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Afrin'de kontrol sağlanmıştır" dedi

Cumhurbaşkanı konuşmasında "Sözlerimin hemen başında bir müjdeyi sizlerle paylaşmak istiyorum. Afrin şehir merkezi Türk Silahlı Kuvvetlerimizin desteğindeki Özgür Suriye Ordusu mensupları tarafından bu sabah 8.30 itibariyle tamamen kontrol altına alınmıştır. Teröristlerin çoğu zaten kuyruklarını kıstırıp kaçmışlardır. Kalan kılıç artıklarını ve geride bıraktıkları tuzakları da özel birliklerimiz ve Özgür Suriye Ordusu birlikleri temizliyorlar. Afrin şehirmerkezinde artık terör örgütünün paçavraları değil, huzurun ve güvenin sembolleri dalgalanıyor. Şu anda orada Türk bayrağı dalgalanıyor, ÖSO'nun bayrağı dalgalanıyor. Bizlere bu günleri gösteren rabbimize hamdediyorum. Kahraman Mehmetçiklerimize şükranlarımı sunuyorum. Ülkelerinin hürriyeti ve aydınlık geleceği için canla başla mücadele eden ÖSO mensuplarına şahsım, milletim adına şükranlarımı sunuyorum.

Afrin operasyonumuzu en başından beri yürekten destekleyen milletimize şükranlarımı sunuyorum. Askerimizi sevinç gözyaşları içinde karşılayarak bize kucak açan Suriyeli kardeşlerimize şükranlarımı sunuyorum.

"Afrinli kardeşlerimiz Afrin'e dönecekler"

Bu operasyonla Türkiye bir kez daha hakkın, haklının, mazlumun yanında olduğunu tüm dünyaya göstermiştir. Daha önce Cerablus'ta, Rai'de, El Bab'da, Azez'de ne yaptıysak şimdi Afrin'de ve çevresindeki yerleşim bölgelerinde de aynısını yapacağız. 140 bin kişi Cerablus'a döndü. Şİmdi de Afrinli olan kardeşlerimiz Afrin'e dönecekler. Teröristlerin izlerini silerken aynı zamanda, alt yapısından üst yapısına bölgeyi yaşanabilir hale getirecek tüm adımları atacağız." dedi

TRTHaber

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.