HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Engelsiz Cami Dalga Dalga Yayılıyor
Yaşlıların ve engelli vatandaşların camilere daha rahat girip çıkmaları için yapılan faaliyetler dalga dalga yayılıyor

Bursa’nın İnegöl ilçesinde bulunan Hasanpaşa Camii'ne asansör kurulurken, Akçakoca Belediyesi de Merkez camii 'ye yürüyen merdiven yaptı

Bursa’nın İnegöl ilçesinde yaşlılar ve engellilerin ibadetlerini rahatlıkla yapabilmeleri için Hasanpaşa Camii'ne asansör kuruldu. 11 yıldan bu yana ibadete açık olan Hasanpaşa Mahallesi'ndeki camiye asansör yapıldı. 700 kişi kapasiteli 3 katlı caminin her katına yaşlıların ve engellilerin rahatlıkla çıkabilmesi için asansör koyuldu. İnegöl’de camilerde ilk olan asansör hizmetiyle engeli bulunan cemaat caminin istediği katında ibadetini yapabiliyor. Hasanpaşa Mahallesi Cami Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Hasan Gümüştekin, Türkiye’nin çeşitli kurum ve kuruluşlarında engellilerin rahatlıkla ulaşabilmeleri için gerekli tedbirler alındığını belirterek, “Bizler de mahalle sakinleri olarak camide ibadet yapmakta zorlanan cemaatimiz için bir çalışma yaptık. Mahalle sakinlerimiz aramızda topladığımız paralarla camimizin üçüncü katına kadar ulaşmak isteyen engelli ve yaşlı cemaatimiz için asansör sistemi kurduk. Camimizin üçüncü katını yaşlı hanımlar, ikinci katını ise erkek cemaatimiz kullanıyor. Kadın ve erkek engelli veya yaşlılarımızın kolaylıkla ibadetlerini yapabilmeleri için kurduğumuz asansör sistemi onların hoşuna gitti. Camiye gelen engelli ve yaşlı cemaat sayımızda da artış gözlendi. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Akçakoca Belediyesi’nin Merkez camii çevresi restorasyonu projesi kapsamında yaptırdığı yürüyen merdiven vatandaşların hizmetine açıldı. Yaşlılar yürüyen merdiveni kullanıyor.
Yaşlıların ve engelli vatandaşların Merkez camide, üst kata rahat çıkmalarını sağlayan yürüyen merdiven halkın takdirini topladı.

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, hedeflerinin standartları yüksek bir kent ve insanların en rahat kullanabileceği mekanlar yapmak olduğunu belirterek günden güne ilçenin standartlarını yükseltmeye çalıştıklarını ifade etti.


Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz