HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Erbaş, Erdoğan'a Yine Ters Düştü [video]Medreseleri Küçümseyen Erbaş'a cevap Erdoğan'dan geldi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Kongre Merkezi'nde düzenlenen 24. İlahiyat ve İslami İlimler Fakülteleri Dekanlar Toplantısı'nın özel oturumunda medreseleri ve medreselerde eğitim alanları küçük düşürücü sözlerde bulunmuştu.

Konuşmasında 5 yıl kadar önce 1000 kadar medrese çıkışlı din görevlisi (Mele) alımlarında  sınava gelenlerden bahseden ve sadece bir duyumdan ibaret olan sınava giren bir kişinin tutumundan bahsederek bütün medrese ehlinin Kur'an cehaletini de ortaya koyan ERbaş'a medrese konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir konuşması uyarı şeklinde geldi.

ÖNDER (İmam Hatip Okulları Mezunları ve Mensupları Derneği)'in düzenlediği toplantıda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İmam Hatip'li öğrencilere seslenmişti.

Erdoğan 2016 yılı Nisan ayında yaptığı konuşmada medreseleri överek imam hatiplerin ve ilahiyat fakültelerinin onların seviyesine gelemediğini belirtmişti

Erdoğan konuşmasında "Müslümanlar olarak dünyada hak ettiğimiz yere gelebilmek, arzu ettiğimiz itibarı elde etmek için dinimizi, tarihimizi iyi öğrenmeliyiz. Osmanlı'nın son dönemlerinde ülkenin en önemli ilim ve irfan kaynakları olan medreselerin yozlaşması büyük sıkıntıya yol açmıştır. Cumhuriyetle birlikte bunların toptan kaldırılması daha büyük kayba ve boşluğa neden olmuştur. İmam Hatipler, İlahiyat Fakülteleri elbette çok önemli hizmetleri ifa ediyor. Eğitim gücü ve derinliği bakımından bu kurumların medrese geleneğinin binlerce yıllık birikimine henüz yetişemediği ortadadır." demişti.

İşte Erbaş'ın ve Erdoğan'ın medreselere bakış açılarını içeren konuşmasıGoogle Plus'da Paylaş

3 yorum:

 1. Burhanettin Cansu25 Mart 2018 20:57

  FİTNE FOKUR FOKUR KAYNIYO..AMİR MEMUR TERS DÜŞÜYOR OLAN ZAVALLI GARİBAN HALKA OLUYOR..RABBİM SONUMUZU HAYRA ÇIKARSIN

  YanıtlaSil
 2. Selma Özkurt25 Mart 2018 20:58

  mahi haber ne ayaksın fitneden başka işin yokmu senin

  YanıtlaSil
 3. Fatih Dilara Tanış25 Mart 2018 21:07

  Olanı yazmakda fitne mi oluyor olmayan birşey yazsa iftira olur fitne olur. Olanı yazanı eleştirmek bence fitneye sebep vermektir.

  YanıtlaSil

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz