mahihaber İlkem, Kıbrıs Medyası İftira Atıyor - Mahihaber
HADİSLERDEN MAHİHABER

İlkem, Kıbrıs Medyası İftira Atıyor
Kıbrıs'ın laikleri dini otoriteye resmen savaş açtı. Yapılan yalan yanlış haberlerle Kıbrıslı Müslüman Türklerin arasına nifak sokmak isteyenler geçen hafta Türkiye'den giden din görevlilerine de iftira atmışlardı.

Mahihaber.com'da "Kıbrıs'ın Laikleri Dini Sohbetlerden Rahatsız" başlıkla duyurduğumuz haberde "Din İşleri Dairesinin laiklerin elinde olmasını isteyen bazı Kıbrıslı Türkler son olarak İstanbul'dan giden İsmailağa tarikatına bağlı oldukları ileri sürülen misafirlerin Kıbrıs camilerinde sohbet vermelerine tepki gösterdi." demiş ve sadece temiz niyetle hem gezmeye hem de irşat etmek amaçlı vaaz vermek için Kıbrıs'a giden 35 kişiyi Cübbeli Ahmet'in adamları olarak lanse eden laik Kıbrıs Medyası fitne yaymaya çalışmıştı.

Yapılanların son derece düzme haber olduğunu söyleyen Kıbrıs İlkem Derneği ziyaretin gerçek şeklini ve Cübbeli Ahmet ile hiç bir şekilde maddi / manevi bir bağlantıları olmadığı yönünde açıklama yaptı..

İşte o açıklama

"İlkem Derneği olarak 2012 yılından bu yana her şeyini resmi ölçüler çerçevesinde yapan bir derneğiz.

Son zamanlarda hakkımızda çıkan bazı haberler karşısında hayret ve şaşkınlık içerisindeyiz.Çünkü derneğimizle uzaktan yakından alakası olmayan kişileri konu alan haberler, derneğimizle ilişkilendirilerek yıpratılmaya çalışılıyoruz.

22 Şubat Perşembe günü İstanbul'dan Misafirlerimiz gelmiştir. Kıbrıs'ın tarihi kültürel mekanlarını ziyaret etmek için daha öncesinden bizle irtibata geçtiler. Yardımcı olmamızı istediler. Bizler de ev sahibi olarak onları gezdirebileceğimizi, yardımcı olacağımızı söyledik ve bir Turizm Acentası aracılığıyla, kokartlı rehber öncülüğünde misafirlerimizi Kıbrıs'ın tarihi yerlerine götürdük, ziyaretler yaptırdık.

Misafirlerimiz Türkiye'de resmi olarak dini hizmet yürüten kişiler olduğu için Kıbrıs'ta da cami cemaatine dini nasihat etmekten mutluluk duyacaklarını belirttiler.

Din İşleri Başkanlığına müracaat ettik ve misafir hocalar ayet ve hadisler ışığında her zamanki yapmış oldukları vazifelerini bir seferliğine mahsus Kıbrıs'ta bir kaç camide icra etmeleri için izin istedik. Din İşler Başkanlığından alınan izinle kürsüye çıkan hocalar cemaate rutin dini konuları aktardı. Hiç biri konuşmasında Tarikat propagandası ve hatta tarikata davet ile alakalı kinayeli de olsa bir ifade kullanmadı. Bir hoca olarak ayet ve hadis ışığında vaaz ettiler. Sohbetlerinde cübbeli Ahmet Hoca ile alâkalı da bir söz geçmediğine cami cemaati ve bizler şahitiz.

Bu ziyareti Cübbeli Ahmet Hoca ile ilişkilendirerek, yanlış mecralara çekip derneğimiz yıpratılmaya çalışıldı.İlkem Derneği olarak Cübbeli Ahmet Hoca ile resmi veya gayri resmi hiçbir bağlantımız yoktur.

Daha önce Cübbeli Ahmet Hoca'nın derneğimize gelmişliği dahi mevcut değildir .Bu derneğin kurulmasında ise hiç bir bağlantısı yoktur. Din tüccarlığı gibi alçaltıcı ifadelerle İlkem derneğinin yan yana getirilmesi bizleri ve sevenlerimizi son derece üzmüştür."
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder