HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

İşin Suyu mu Çıkıyor ? Herkes Sapık mı ?
Yıllardır sevgi ve merhametle kendisine ait olmayan çocuklara şefkat gösteren, seven, kucaklayan Türk toplumu sapık olaylarının artması üzerine psikolojik olarak etkilenen anne ve babaların da kalplerini tüm insanlara karşı nefretle doldurmaya başladı.

Dinimizde "çocuklara sevgi gösterin" denilip peygamber efendimizin (s.a.v ) çocuk sevgisini dile getirmenin bile anlamsızlığı kalırken, insanlar arasında kin ve nefret tohumları ekilmeye başlanıyor. Artık her insanı potansiyel bir sapık gibi gösterilmesine sebep olan medyanın da bu tür haberlerle reyting yapmaya başlaması huzursuzluğun, kin ve nefretin boyutlarını giderek artırmaya yetiyor.

Psikolojik dengesizlik örneği en son Manisa'da meydana geldi ve bir baba alışıveriş merkezinde dolaşırken 2 yaşındaki kızına göz kırpan kişiyi dövdü ve çevresindekiler de aynı kişiyi linç etmeye çalıştı.

Habertürk'ün haberine göre, Manisa'da bir alışveriş merkezinde, A.Ö. (45), iddiaya göre, babasının yanındaki 2 yaşındaki kız çocuğuna göz kırptı. Durumu fark eden baba, dışarı çıkardığı A.Ö.'yü çevredekilerle dövdü

Olay, dün saat 21.45 sıralarında, Ergenekon Mahallesi Kavşağı'nda bulunan bir alışveriş merkezinde meydana geldi. A.Ö., iddiaya göre, alışveriş yapan ailenin 2 yaşındaki kızına göz kırptı.

LİNÇ ETTİLER

DHA'nın haberine göre; kızına göz kırpan A.Ö.'yü fark eden baba, "Niye göz atıyorsun?" diyerek şüpheliyi alışveriş merkezinin dışına çıkardı. Baba ve olayı öğrenen çevredekiler, A.Ö.'yü tekme tokat dövdü.

Kanlar içinde kalan A.Ö., olay yerine gelen polis ekiplerince gözaltına alındı. Tedavisi yapılan A.Ö.'nün, emniyetteki sorgusu tamamlanınca adliyeye sevk edileceği belirtildi.

TUTUKLADILAR

A.Ö., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz