Kadın, Çocuk ve Gençlik Eylem Planı Çalıştayı Yapıldı
Aile ve Dini Rehberlik Dairesi tarafından Ankara'da 22-23 Mart 2018 tarihlerinde "Kadın, Çocuk ve Aileye Yönelik Eylem Planı Çalıştayı" yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığı “İslam'da kadının hak ve ehliyeti, itibar ve değeri, sağlıklı ve güçlü bir toplum yapısı inşa etmedeki rolü hakkında daha kapsamlı çalışmalarla milletimizi bilgilendirmeye devam etmektedir.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bütün birimleriyle, şiddet ve istismarın her çeşidiyle mücadele etme konusundaki kararlılığını; çocuk ve gençlerimize inancını, değerlerini, kültür ve medeniyetini tanıtmayı, onların aydınlık geleceğine rehberlik etmeyi öncelikli vazife addettiğini kamuoyuna deklare ettiğini belirtti.

Bu kapsamdaki faaliyetlerden biri olarak Aile ve Dini Rehberlik Dairesi tarafından Ankara'da 22-23 Mart 2018 tarihlerinde "Kadın, Çocuk ve Aileye Yönelik Eylem Planı Çalıştayı" yapıldı.

Kadın, çocuk ve genç konularındaki Kurumsal hizmetlerin etkinliğini, verimliliğini artırmaya yönelik önerileri ve yol haritasını gündeme alan çalıştaya Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Huriye MARTI, Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin ALBAYRAK, Aile ve Dinî Rehberlik Daire Başkanı Sedide AKBULUT ile farklı illerden ADRB koordinatörleri katıldı.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder