mahihaber Müftü Dediğin Böyle Olur - Mahihaber
HADİSLERDEN

Müftü Dediğin Böyle Olur
Elazığ Müftüsü Yusuf Sarıkaya, 34. İl Müftüleri İstişare Toplantısı dönüşü ayağının tozuyla katıldığı aylık mutat personel toplantısında personeli ile ilginç bilgi paylaşımlarında bulundu.

Elazığ Rüstempaşa Camii İmam-Hatibi Selahattin Sungurtekin’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantıda müftü Yusuf Sarıkaya, çoğu müftünün yapmadığı, yapmaktan kaçındığı bir girişimde bulunarak katılmış olduğu bu yıl dördüncüsü düzenlenen Uluslararası İyilik Ödülleri töreni ve Diyanet İşleri Başkanlığınca Haymana’da düzenlenen 34. İl Müftüleri İstişare Toplantısında edindiği izlenimleri personeliyle paylaştı.

Personelini ayrıca sosyal paylaşım siteleriyle olan ilişkilerinde de uyarılarda bulunan Sarıkaya Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın selamını getirdiğini söyledi.

Sarıkaya, Üç ayların ümmet için hayırlı olmasını diledi. Daha sonra 34. İl Müftüleri İstişare Toplantısında aldığı notlar ve sonuç bildirgesi ile ilgili özetle şu bilgileri paylaştı ve personeline şu tavsiyelerde bulundu.

1- Sosyal medyayı kaynak alanlar sosyal olmazlar. Kaynağın sağlamlığını araştırmadan paylaşım yapmayın. Ayrıca sizi sorumluluğa sokacak paylaşımlardan uzak durun.

2- Teknoloji ve sosyal medya çocuklarımızı elimizden alıyor. Aile fertleriyle ilgilenmek zorundayız.

3- Camilerde öğrencilerin ders çalışabileceği mekânlar oluşturalım.

4- Uyuşturucu ile mücadelede aktif rol alalım.

5- Gençlere anlayacakları dil ile hitap edelim. Din dilini muhatap kitleye göre seçmek durumundayız.

6- Camileri daha işlevsel hale getirelim. Değerli arkadaşlar, İstanbul’da bir meslektaşımız dördüncüsü düzenlenen Uluslararası İyilik Ödüllerinde ödül aldı. Levent Uçkan adlı görevlimiz genç, yaşlı herkesin saygı duyduğu bir din gönüllüsü. Biz de çevremize ışık olmak durumundayız.

İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Türkiye Diyanet Vakfı’nın 160 ülkede hizmet verdiğini, ülkemizde 3500 konuk öğrencinin okutulduğunu, Uluslararası İmam Hatip Programında 1113 öğrencinin okutulduğu belirtti ve Türkiye Diyanet Vakfına ait diğer konularda da kısa bir bilgilendirme yaptı.

İl Müftüleri Toplantısı Sonuç Bildirgesinin tüm personelce okunmasını tavsiye etti.

Toplantıya İl Müftü Yardımcıları Abdurrahim Aytaç ve M. Zahid Belek ile Şube Müdürleri, Murakıplar ve İlgili Şef ve Memurlar da katıldı.
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder