HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Mut Halkı Kuran Ziyafetlerine Şahit Olacak
Mut Müftülüğü, merkez mahallelerde görev yapan imamlara yönelik ‘Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma’ kursu açtı.

Doğancı Mahallesi Erkek Kur’an Kursunda açılan kursa 20 Din görevlilerimize 8 ay boyunca eğitim verilecek.

İlçe Müftüsü Mustafa ÖZTÜRK, hem teorik hem pratik eğitimlerin verildiği kursumuza yoğun bir ilgi olduğunu belirtti. Bu tür çalışmaların devam edeceğini söyleyen ÖZTÜRK, “Bu kursumuz Diyanet İşleri Başkanlığımızın bilgisi dahilinde ve istedikleri bir çalışmadır. Bu vesileyle ilçemizde açılan bu kursa yoğun katılımın olması bizi sevindirdi. İnşallah İlçe Müftülüğümüz bünyesinde görev yapan arkadaşlarımız bu kurstan faydalanmış olacaklardır. Kur’an-ı Kerim’i en güzel şekilde okumak dinimizin emridir. Özellikle bu görevi yürüten arkadaşlarımız daha da duyarlı olmalıdır. Hocalarımız da duyarlılık gösterip fedakârlıklar yapıyor, çaba sarf ediyorlar, inşallah hayırlısı olur.” şeklinde konuştu.

Bu kurslar sayesinde imam hatiplerimiz daha fazla tecrübeli olacaklardır. Bu çalışmanın memleketimize ve değerli hocalarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

“KURS 8 HAFTA DEVAM EDECEK”

05 Mart 2018 - 30 Nisan 2018 tarihlerinde haftada 4 gün, günde 5 saat olarak planlanan kursumuz 8 hafta süre ile devam edecek.

Kur’an-ı Kerimi güzel okuma hizmet içi eğitim kursu, Müftümüz Mustafa ÖZTÜRK ve Vaiz Mehmet GÜBEŞ tarafından verilecek olup bundan sonrada Mut Müftülüğüne bağlı Hizmet içi Eğitim kurslarımız devam edecektir

Sedat Çığcı
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz