HADİSLERDEN

Haberi Paylaşabilirsiniz

Sultangazi 'Kudüs Haftası' İçin Bir Araya Geldi
Miraç Kandili’nin içerisinde bulunduğu haftayı ‘Kudüs Haftası’ olarak ilan eden Sultangazi Müftülüğü, bu amaçla STK’lar ile kahvaltı programında bir araya geldi.

Sultangazi İlçe Müftüsü Abdullah Yılmaz'ın koordinatörlüğünde Aksa Camii Konferans Salonunda gerçekleştirilen kahvaltılı toplantıya Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, , Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları ve Temsilcileri ile basın mensupları katılım sağladı.

Sultangazi Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü’nden Abdussamed Altuntaş’ın sunumunda gerçekleşen programda konuşan Sultangazi Müftüsü Abdullah Yılmaz, Kudüs Haftası ve Müftülüğün diğer çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Müftü Yılmaz’ın ardından konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Cahit Altunay, "Kudüs’le ilgili konuşacak çok şey var. Kudüs’e şu anki ilgi Umre yapıldığı kadardır. Biz buraların sahibiyiz. Buraları yedirmeyeceğiz. Allah rızası için Kudüs için ne gerekliyse yaparız mesajını oralara giderek veriyoruz. Gidin bakın sürekli olarak Mescid-i Aksa’da bizim uçaklarımızı görürsünüz. Sürekli uçak seferleri düzenleniyor. Bizlerde gitmeye sahip çıkmaya devam edeceğiz. Oradaki kardeşlerimiz 35-40 yıldır sürekli ölüyorlar ama mücadelelerini taşla olsa da sürdürüp görevlerini yapıyorlar. Bizde görevlerimizi yapacağız. ABD’ye karşı parlamento’da 4’de 3 karşı karar aldığı başka bir süreç görülmemiştir. Doğru yoldayız. Bu toplantıları sıklaştıracağız. Bu organizasyonlarda gençliği daha sık işleyeceğiz. Gençlik olarak o kadar zenginiz ki tepeden bir baksak bu gençlik bizde var ve biz bunları nitelikli kimlikli ahlaklı yetiştiremiyorsak vah bize. Yabancı ülkeler buna hasret. İngiltere’de bir fabrikaya gittim yaş ortalaması 60. Yok yok genç yok. Gençleri ya okulda ya meyhanede. Bizde bu genç potansiyel var . Bizler gerek kendi gerek aile imkanlarımızla insan yetiştirmek için hep birlikte mücadele edeceğiz. Bilinçlenme için daha sıkı toplantı daha çok eğitim şart. Ben daha ulvi gayelere daha büyük hedeflere ulaşmak ümidiyle hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

Müftü Yılmaz, program sonrası yaptığı açıklamada " Müftülüğümüzün, Sultangazi'de faaliyet gösteren STK mensupları ile yaptığı kahvaltılı toplantı son derece verimli olmuştur.Emeği geçen, maddi ve manevi katkıda bulunan başta Belediye başkanımız, Sayın Cahit Altunay'a,Milli Eğitim Müdürümüz,Sayın İbrahim Demir'e, kahvaltıda bulunan gönül dostlarıma, diyanet camiası meslektaşlarıma,basın mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum." dedi

Cahit Altunay’ın konuşmasının ardından programa katılım sağlayan STK başkanlarından söz almak isteyenler sırayla söz alarak duygu ve düşüncelerini ifade ettiler.Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder

Haberi Dostlarınızla Paylaşabilirsiniz