Zonguldak Merkez Camini Bayburtlular Yapıyor
Zonguldak Camisine kavuşuyor…

Caminin tamamını Bayburt Grup yapıyor…

Zonguldak’ta eskiden Karakum denilen ve çekeklerin yer aldığı bölgeye yapılacak olan Zonguldak Merkez Caminin temeli bugün atılıyor.

Zonguldak Valiliği öncülüğünde Bayburt Grup katkılarıyla Milli Egemenlik Caddesi Tır Parkı mevkiine 3 bin 500 kişi kapasiteli Zonguldak Merkez Cami yapımı için temel atma töreni düzenlendi.

Törene Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Ak Parti Zonguldak Milletvekilleri Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar ve Faruk Çaturoğlu, Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Coşkun, İl Emniyet Müdürü Metin Turanlı, İl Jandarma Komutanı Albay Gökhan İnan, İl Müftüsü Rüstem Can, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Rüstem Can'ın okuduğu duaların ardından konuşan Vali Çınar, "Bugün bu şehre huzur verecek, şehre bir kimlik katacak şehre değer katacak insanlarımız bakacağı zaman müzik gibi psikolojilerinin etkileneceği o büyük bir anıt hükmünde camiyi inşallah buraya dikeceğiz. Caminin yapılmasına katkı olması açısından birçok iş adamımızla konuştuk. Hepsi çok ilgili ve alakadar oldular. Biz gereğini yaparız dediler. Hepsinden Allah razı olsun. Çok teşekkür ediyorum. Bugün bütün caminin yapımını üstlenen şirkete de çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın davetini kabul ettiler. Hacim olarak büyük bir eser. Ortalama 30 milyon lira gibi bir maliyetten bahsediyoruz. Kendilerinden Allah razı olsun. Allah kabul etsin" dedi.

 Konuşmaların ardından kesilen kurban ile birlikte protokol üyeleri, cami temelinin açılışını gerçekleştirdi
Google Plus'da Paylaş

0 yorum:

Yorum Gönder